fbpx
Close

Nõlvak ja Tiisaar alistasid Sydney’s kaasmaalaste abiga olümpiavõitja ja mängivad veerandfinaalis!

Mart Tiisaarele ja Kusti Nõlvakule olid play-off’is kaasa elama tulnud kümmekond eestlast. | Foto: Wris Reisibüroo

Eesti ainus rannavõrkpalli profipaar Kusti Nõlvak ja Mart Tiisaar (toetaja Gerardo’s Toys) on tegemas maailma kuklapoolel üht karjääri edukamat turniiri, sest Sydney kolme tärni MK-etapil jõuti möödunud ööl kaheksa parema sekka.

Alagrupiturniiri edukalt läbinud eestlased alistasid põhiturniiri avaringis ehk 24 parema seas esmalt Jaapani duo Takumi Takahashi – Yoshiumi Hasegawa 2:1 (14:21, 21:19, 15:12). Kuigi maailma edetabelis asuvad Nõlvak ja Tiisaar 421 kohta kõrgemal kui jaapanlased (vastavalt 50. ja 471.), oli vastaste näol tegu korralikul tasemel paariga, kes lülitasid turniiri varasemas faasis konkurentsist tugevad poolakad.

Kaheksandikfinaalis teenis meie esipaar aga eriti magusa võidu, kui tulemusega 2:1 (20:22, 21:16, 15:5) alistati USA duo Theodore Brunner – Reid Priddy. Selle paari tuntum nimi on kahtlemata Priddy, kelle näol on tegu 2008. aasta Pekingi olümpiavõitja ja 2015. aasta Meistrite liiga võitjaga. Mõned aastad tagasi saalivõrkpallist loobubunud Priddy on täna 41-aastane ja naudib sportlaskarjääri lõppu rannavolle seltsis täiel rinnal.

Eestlaste kahele möödunudöisele võidule aitasid kaasa kümmekond kohalikku eestlast. Muide, kunagi varem pole Tiisaar ja Nõlvak kolme tärni MK-etapil nii kaugele jõudnud.

Veerandfinaalis kohtuvad Nõlvak ja Tiisaar tugeva Tšiili duo Marco Grimalti ja Esteban Grimaltiga, kellega on käimasoleval turniiril korra juba mängitud. Alagrupis kaotati maailma 24. paarile 0:2 (23:25, 14:21). Kaheksandikfinaalis alistasid Grimaltid 2:0 (21:15, 21:18) maailma 58. paari, austerlased Tobias Winteri ja Julian Hörli.

scroll to top