Nõlvak ja Tiisaar ei suutnud valusast avageimi kaotusest kosuda ja jäid Jurmala MK-etapi finaalis alla lätlastele

Mart Tiisaar ja Kusti Nõlvak. | Foto: FIVB

Eesti parim rannavolleduo Kusti Nõlvak – Mart Tiisaar jõudsid kolme tärni MK-turniiril Jurmalas finaali, kus nende vastaseks oli kohalik paar Aleksandrs Smailovs – Janis Šmedinš. Mängu võitsid tulemusega 2:0 (23:21, 21:14) lätlased.

27-aastased Nõlvak ja Tiisaar olid juba enne finaali kogunud rohkem punkte kui kunagi varem MK-sarjas. Nii tugeval turniiril polnud meie mehed varasemalt finaali jõudnud. Otse põhiturniirilt alustanud eestlased alistasid kõigepealt Hispaania ja Saksamaa paarid, teises ja kolmandas ringis suudeti võita USA paare.

Esikohamatši avageimis käis mäng mõlemalt poolt üles-alla. Seisul 20:17 oli eestlastel kasutada ka kolm geimpalli, kuid lätlased näitasid kõva võitlust ning võitsid ise esimese vaatuse numbritega 23:21. Teises geimis mängiti geimi keskosani punkt-punktis. Seejärel lükkasid lätlased gaasi põhja ja enam tagasi ei vaadanud –  21:14 ja seega kogu kohtumine lõunanaabritele 2:0.

Pronksikohtumise võitsid valgevenelased Aliaksandr Dziatkou – Pavel Piatrutška, kes alistasid 2:0 (21:19, 2:16) sakslased Armin Dollingeri – Eric Stadie.

Varem on Eesti paaridest MK-etapi finaalis mänginud Rivo Vesik koos Kristjan Kaisiga, kes 2007 Zagrebi etapi ka võitsid.

Jurmala MK-turniiri võitsid kodupubliku rõõmuks Janis Šmedinš ja Aleksandrs Samoilovs. | Foto: FIVB