fbpx
Close

Nõlvak ja Tiisaar jõudsid Cancunis kahe ilusa võiduga 32 parema sekka!

Mart Tiisaar ja Kusti Nõlvak. | Foto: FIVB

Eesti tugevaim rannavollepaar Kusti Nõlvak – Mart Tiisaar alustas Mehhikos Cancunis toimuvat nelja tärni MK-etappi kahe võiduga ja pääses põhiturniirile ehk 32 parema sekka.

29-aastased Nõlvak ja Tiisaar (maailma edetabelis 37.), kes mängivad rahvusvahelisel turniiril koos esmakordselt pärast septembrikuist EM-i, alistasid avamängus Inglismaad esindavad Javier ja Joaquin Bello (133.) tulemusega 2:1 (21:14, 19:21, 16:14). Teises ringis said meie mehed jagu aga hollandlastest, hooaja avaetapil Dohas Tiisaarest ja Dmitri Korotkovist jagu saanud ning lõpuks 16 parema sekka pääsenud Ruben Penningast ja Jasper Bouterist (57.) tulemusega 2:0 (21:15, 21:17). Teises geimis tulid Nõlvak ja Tiisaar välja seejuures 15:17 kaotusseisust.

Nõlvak ja Tiisaar paigutati põhiturniiril H-alagruppi, kuhu kuuluvad veel mehhiklased Josue Gaxio – Jose Rubio (56.), hollandlased Alexander Brouwer – Robert Meeuwsen (7.) ja šveitslased Marco Krattiger – Florian Breer (256.*). Avamängus kohtuvad eestlased maailma edetabelis seitsmendal kohal paiknevate Brouweri ja Meeuwseniga. Et pääseda alagrupist edasi, peavad Nõlvak ja Tiisaar võitma kahest mängust ühe.

Cancunis toimub koroonapandeemia tõttu “mullis” kolm neljatärnilist MK-etappi järjest. Nõlvak ja Tiisaar osalevad praeguse plaani kohaselt kahel esimesel, et valmistuda seejärel juba mai esimeses pooles toimuvaks OM-valikturniiriks.

*Krattiger ja Breer on teiste paarilistega varem mänginud.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nõlvak-Tiisaar (@nolvaktiisaar)

Loe ka: Isaks saav Tiisaar õpib koos Nõlvakuga uuesti võrkpalli mängima, ees ootab ülitähtis kuu

scroll to top