fbpx
Close

VIDEO | Nõlvak ja Tiisaar jõudsid esmakordselt neljatärnisel MK-etapil kaheksa parema sekka!

Kusti Nõlvak servi vastuvõtul. | Foto: FIVB

Brasiilia idarannikul Itapemas jätkuval neljatärnisel rannavolle MK-etapil jõudsid Kusti Nõlvak ja Mart Tiisaar (maailma edetabelis 38.) veerandfinaali, kus kohtuvad tugeva kohaliku duo Georghe Souto ja Andre Loyolaga.

Nõlvak ja Tiisaar alistasid möödunud ööl peetud kaheksandikfinaalis 2:1 (22:24, 21:19, 15:9) sakslased Lukas Pfretzschneri ja Robin Sowa (maailma edetabelis 57.). Tegu oli veerandfinaalide pikima mänguga, mis kestis 52 minutit. Vaatamata sellele, et Brasiilias on kätte jõudnud kevad ning kraadiklaasilt peegelduvad numbrid peaksid sarnanema minimaalselt Eesti südasuvega, on Itapema etapp kulgenud valdavalt vihmasajus.

Mängujärgselt maailma võrkpalliföderatsioonile antud intervjuus muljetas Nõlvak: “Tõeliselt hea tunne on. Meil oli mitmeid tõuse ja mõõnasid, aga tulime raskete hetkedega edukalt toime. Sakslased on võimelised väga hästi mängima, kuid nad tegid mitmeid vigu, meie teenisime seevastu matši olulistel hetkedel punkte. Meil olid ka mõned fännid, see oli väga lõbus,” ütles Nõlvak. Hääleka fännibaasi moodustasid kohapeal viibivad peterburlased, kellele Eesti sümpaatne on ning kes energiavarud eestlaste matši tarbeks hoidsid.

Kolmanda asetusega George ja Andre, kes paiknevad maailma edetabelis 25. kohal, on seni kõik mängud võitnud tulemusega 2:0. Pääsu eest veerandfinaali saadi jagu rannavollemaailmas tuntud Taylor Crabist ja tema seekordsest paarilisest, USA saalikoondise nurgaründajast Taylor Sanderist 2:0 (21:16, 21:12).

Kodupubliku kurvastuseks pudenes kaheksandikfinaalis konkurentsist kõrgeima asetusega paar, brasiillased Alvaro Morais Filho ja Evandro, kes jäid 0:2 (19:21, 15:21) alla maailma esisajasse mitte mahtuvatale Taani duole Kristoffer Abellile ja Jacob Brinckile.

Veerandfinaalides näeb kolme Brasiilia ning ühte Eesti, Itaalia, Rootsi, Taani ja Austria paari. Nõlvaku ja Tiisaare veerandfinaal George ja Andre vastu algab Eesti aja järgi täna kell 17.00. Olgugi et maailma esikümne mängijad on hooaja lõpetanud ja Brasiilias ei mängi, tasub lisada, et kunagi varem pole Nõlvak ja Tiisaar neljatärnisel MK-etapil nii kaugele jõudnud.


Kordus Nõlvaku ja Tiisaare kaheksanfikfinaalist sakslastega:

scroll to top