Nõlvak ja Tiisaar lõpetasid eduka MK-etapi tõelise maratonlahinguga

Kusti Nõlvak Sydney MK-etapil rünnakul. | Foto: FIVB

Eesti ainus rannavõrkpalli profipaar Kusti Nõlvak ja Mart Tiisaar (toetaja Gerardo’s Toys) alustas uut hooaega karjääri ühe edukama turniiriga, jõudes Sydney’s peetaval kolme tärni MK-etapil kaheksa parema hulka.

Möödunud ööl peetud veerandfinaalis tegi meie esiduo suurepärase partii Tšiili paari Marco Grimalti – Esteban Gribalti vastu. Kui paar päeva varem kaotati alagrupiturniiril maailma 24. paarile 0:2 (-23, -14), siis kaheksa parema seas peeti tuttava duoga maha tõeline maratonlahing. Nõlvak ja Tiisaar võitsid avageimi 21:19, ent kaotasid ülipika teise geimi 27:29. Otsustav geim osutus samuti ääretult tasavägiseks, 17:15 paremusega edenes lõpuks nelja parema sekka Lõuna-Ameerika paar. Mäng kestis tund ja kuus minutit ehk kauem kui ükski teine matš sel MK-etapil.

Nii võibki öelda, et Nõlvak ja Tiisaar lõpetasid turniiri kahetiste tunnetega. Ühtpidi jäi seljataha elu edukaim turniir sedavõrd kõrgetasemelisel MK-etapil, teisalt kaotati veerandfinaal väga napilt. Grimaltid on jõudnud nüüdseks juba finaali, kus kohtutakse itaallaste Enrico Rossi ja Adrian Carambulaga.

Edukas hooaja algus peaks tähendama seda, et Nõlvakut ja Tiisaart ootab maailma edetabelis ees tõus. Hetkel paiknetakse 50. kohal.