Nõlvak ja Tiisaar näitasid Rakveres avapäeval võimu, mitmed tipud langesid konkurentsist

Kusti Nõlvak ja Mart Tiisaar olid avapäeva kindlamast kindlamad, alistades Kaarel Pomerantsi ja Siim Ennemuisti 2:0 (15:7 ja 15:7) ning Kaspar Pomerantsi ja Rauno Tamme 2:0 (15:10, 15:7). | Foto: FIVB

Rakveres toimuval Eesti rannavolle karikasarja avaetapil selgusid pika esimese päeva jooksul esmalt nii naistest kui ka meestest põhiturniirile pääsejad ning seejärel veerandfinalistid.

Meeste turniiril, kus konkurents on selgelt tihedam ja tugevam, langesid tuntumatest mängijatest juba kvalifikatsioonis mängust välja Markkus Keel ja Harri Palmar (kaotasid Siim Ennemuistile ja Kaarel Pomerantsile), Karl Maidle ja Mihkel Nuut (kaotasid Helar Jalale ja Argo Arakule) ning Stefan Kaibald ja Steven Kabanen (kaotasid Jarmo Neuhausile ja Raigo Pärsile). Põhiturniirile pääsesid 34 paarist 16, seejuures kaheksa paari olid koha põhitabelis taganud eelmise aasta punktide põhjal, lisaks anti kahele Läti duole priipääse.

Naistest langes tuntuima mängijana kvalifikatsioonis konkurentsist mulluse Tartu etapi võitja Ingris Suvi, kes jäi paarilise Laura Jõgiga alla samuti mitte tundmatutele Inga Parvele ja Liisel Nelisele. Naistest oli konkurentsis 21 paari, kellest 16 tagasid koha põhiturniirile (11 pääsesid otse).

Põhiturniiril jagati paarid nii meestel kui ka naistel nelja neljaliikmelisse alagruppi, kus selgitati edasipääsejad MK-sarjas kasutusel oleva süsteemi järgi ehk esimeste alagrupimängude võitjad kohtusid teises mängus omavahel, selgitamaks otse veerandfinaali pääseja. Samuti kohtusid omavahel esimeste alagrupimängumängude kaotajad, et selgitada välja viimane edasipääseja ja ainus väljalangeja.

Põhiturniiril näitasid Eesti meespaaridest parimat minekut Kusti Nõlvak ja Mart Tiisaar, kes võitsid avapäeval kõik neli mängitud geimi väga veenvalt. Samuti võitsid oma alagrupi Timo Lõhmus ja Dmitri Korotkov, Sander Steinberg – Urmas Piik ning lätlased Arbus Relinš ja Ardis Daniels Bedritis.

Nõlvak ja Tiisaar lähevad homses veerandfinaalis kahe MK-kogemusega duo duellis vastamisi Kristo Kollo ja Karl Jaaniga. Lõhmus ja Korotkov kohtuvad Siim ja Märt Tammearuga, Relinš ja Bedritis kaasmaalaste Rinalds Aispursi ja Marcis Jirgensonsiga ning Piik ja Steinberg Kaspar Pomerantsi ja Rauno Tammega. Viimased lülitasid otsustavas play-off’i mängus konkurentsist seejuures Oliver Venno ja Olari Venno.

Lisaks vendadele Vennodele sai kaheksandikfinaaliga läbi Rein Tiisaare ja Kaarel Kaisi, Kaur Erik Kaisi ja Rasmus Meiuse ning Mihkel Tanila ja Aleksei Povjakeli teekond.

Naistest jõudsid alagrupist kindlalt edasi favoriidid Heleene Hollas ja Liisa Soomets. Pühapäeval minnakse vastamisi kvalifikatsioonist alustanud Katariina Vengerfeldti ja Jade Šadeikoga, kes kogusid alagrupis võidu ja kaotuse ning olid edasipääsu otsustanud mängus 2:0 paremad Merilyn Jõearu – Maret Kuusest. Ülejäänud veerandfinalistid on Maria Säästla/Johanna Maar – Liisa-Lotta Jürgenson/Lisette Pihor, Kadri Leiten/Kristi Vink – Kristi Nõlvak/Merilin Paalo ning Marie Pohlak/Mari Loorman – Silja Ostrov/Gerli Toomela. Suurüllatusele olid lähedal Anett Hollas ja Salme Adeele Hollas, kes läksid kaheksandikfinaali Nõlvaku ja Paalo vastu 23:21 geimivõiduga juhtima, ent kaotasid kaks järgnevad 12:21 ja 13:15.

Pühapäeval kell 9.00 alustatakse veerandfinaalidega, alates poolfinaalidest näeb nii meeste kui naiste mängudest otsepilti Postimehe vahendusel.

Meeste kvalifikatsiooni tulemused:

Kristo Kollo/Karl Jaani – Ragnar Heek/Madis Hakel 2:0 (15:3, 15:4)

Marko Sõna/Raul Liinev – Ragnar Pähn/Kristo Fedoritš 2:1 (15:7, 5:15, 15:9)

Oliver Venno/Olari Venno – Karl Rinaldo/Mario Stepanov 2:0 (15:5, 15:12)

Karel Pais/Ragnar Pähn – Sten Vahtras/Mihkel Varblane 2:0 (15:8, 15:13)

Andres Leismann/Jaanus Kuller – Olivers Bulgacš/Reinis Andresons 2:0 (15:11, 15:11)

Steven Meilus/Johann Olaf Lääne – Tambet Talv/Mario Vool 2:0 (15:10, 16:14)

Jarmo Neuhaus/Raigo Pärs – Jasper Laus/Martin Voit 2:1 (15:9, 12:15, 15:12)

Stefan Kaibald/Steven Kabanen – Mart Targem/Siim Rantanen 2:0 (15:8, 15:9)

Karl Maidle/Mihkel Nuut – Alo Altermann/Janar Madilainen 2:0 (15:8, 15:13)

Helar Jalg/Argo Arak – Mihkel Hiielaid/Janno Mäemets 2:0 (15:8, 15:4)

Siim Ennemuist/Kaarel Pomerants – Aivar Kukk/Kaido Aidama 2:0 (15:5, 15:9)

Markkus Keel/Harri Palmar – Viljo Aros/Karmo Aros 2:0 (15:9, 15:10)

Kristo Kollo/Karl Jaani – Marko Sõna/Raul Liinev 2:0 (15:6, 15:7)

Oliver Venno/Olari Venno – Karel Pais/Ragnar Pähn 2:1 (14:16, 15:13, 15:13)

Andres Leismann/Jaanus Kuller – Steven Meilus/Johann Olaf Lääne 2:0 (15:13, 20:18)

Jarmo Neuhaus/Raigo Pärs – Stefan Kaibald/Steven Kabanen 2:1 (9:15, 15:10, 15:10)

Karl Maidle/Mihkel Nuut – Helar Jalg/Argo Arak 1:2 (15:12 14:16, 8:15)

Siim Ennemuist/Kaarel Pomerants – Markkus Keel/Harri Palmar 2:0 (15:11, 15:13)

Naiste kvalifikatsiooni tulemused:

Anna-Liisa Peetmaa/Lidia Lellsaar – Elina Lebedeva/Maria Saaron 2:0 (15:12, 15:12)

Kristi Nõlvak/Merilin Paalo – Maren Mõrd/Ragne Rahuoja 1:2 (15:10, 11:15, 11:15)

Marta Nelis/Kädi Böckler – Katariina Vengerfeldt/Jade Šadeiko 0:2 (14:16, 11:15)

Anett Hollas/Salme Adeele Hollas – Gertrud Alatare/Nele Mangman 2:0 (15:11, 15:7)

Inga Parve/Liisel Nelis – Laura Jõgi/Ingris Suvi 2:1 (15:11, 11:15, 16:14)