Nõlvak ja Tiisaar said MK-etapil valusa kaotuse ja 17. koha

Kusti Nõlvak ja Mart Tiisaar Hiinas mänguhoos. | Foto: FIVB

Eesti rannavõrkpalliduo Kusti Nõlvak – Mart Tiisaar Gerardo´s Toys osales Hiinas Qinzhous toimuval kolme tärni MK-etapil. Eestlased pääsesid otse põhiturniirile.

Põhiturniir algas esmaspäeval ja H-alagruppi kuuluvad Nõlvak – Tiisaar kohtusid avamängus Eesti aja järgi kell 4.20 öösel Venemaa paariga Valeri Samodai – Taras Mõskov. Kaks esimest vaatust olid äärmiselt tasavägised, avageimi võitis 22:20 Eesti paar, teine vaatus läks tulemusega 24:22 venelastele. Otsustavas geimis pani Venemaa paar paremuse maksma, võites geimi 15:5 ja kogu kohtumise 2:1, vahendab volley.ee.

Teises mängus läksid Nõlvak – Tiisaar vastamisi Hiina duo Li Zhuoxin – Zhou Chaoweiga ning selle mängu võitis Eesti paar 2:0 (21:15, 21:18).  Ühtlasi tähendas see, et meie esiduo pääses järgmisse ringi.

Nõlvak – Tiisaar võitsid play-off’is Tai paari Inkiew Nuttanon – Padsawud Sedtawati vastu avageimi 21:18, ent jäid teises kiirelt tagaajaja rolli, millest suutsid alles lõpu eel välja tulla. Geimi lõpp oli tõeline triller, mille suutsid lõpuks tulemusega 24:22 enda kasuks kallutada Nuttanon – Sedtawat. Seega pidi võitja selgitama kolmas geim. See algas tasavägiselt, ent 6:6 viigiseisult jäid eestlased 7:11 kaotusseisu ning sellest enam välja rabeleda ei õnnestunud. Vastu tuli võtta 10:15 kaotus. Mäng seega Tai paarile 2:1.

Kokkuvõttes said eestlased MK-etapil 17. koha.