Nõlvak ja Tiisaar tegid Kanadas karjääri ühe edukama turniiri

Mart Tiisaar ja Kusti Nõlvak Edmontoni MK-etapil. | Foto: FIVB

Eesti rannavõrkpalli esiduo Kusti Nõlvak – Mart Tiisaar (Gerardo’s Toys) jõudis karjääri jooksul teistkordselt kolme tärni MK-etapil veerandfinaali, kus saadi kaotus Šveitsi paarilt Nico Beelerilt – Marco Krattigerilt.

Kanadas Edmontonis toimuval turniiril otse põhiturniirile pääsenud Nõlvak – Tiisaar said reedel alagrupis kolmanda koha. Esimeses mängus kaotati Läti paarile Mihails Samoilovs – Aleksandrs Solovejs teise geimi suurest eduseisust (14:6) hoolimata 1:2 (21:15, 20:22, 5:15), seejärel saadi aga 2:0 (21:11, 39:37) jagu austerlastest Christoph Dressler – Alexander Huberist. Seega pääses Eesti paar 24 parema sekka ehk esimesse play-off ringi.

24 parema seas olid Nõlvaku ja Tiisaare vastaseks šveitslased Quentin Metral – Florian Breer ning selle matši keerasid eestlased avageimi 10:15 kaotusseisust hoolimata enda kasuks tulemusega 2:0 (21:17, 21:19). 16 parema seas mindi kokku Saksamaa duoga Nils Ehlers – Lars Flüggen. Selles mängus võtsid eestlased 2:1 (14:21, 22:20, 15:9) võidu ja jõudsid seega veerandfinaali.

Veerandfinaalis mängisid Nõlvak – Tiisaar šveitslaste Nico Beeleri ja Marco Krattigeriga. Kohtumise võitsid 2:0 (21:17, 21:17) šveitslased, lõpetades seega Eesti paari teekonna Edmontonis. Beeler ja Krattiger on praeguseks jõudnud juba finaali.

Järgmine kolme tärniga MK-etapp toimub augusti lõpus Jurmalas.