fbpx
Close

Nõlvak ja Tiisaar tõusid maailma edetabelis 20 sekka! MM-pilet on käeulatuses, aga kui kaugel ollakse Pariisi olümpiast?

Kusti Nõlvak ja Mart Tiisaar. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti parim rannavollepaar Kusti Nõlvak ja Mart Tiisaar on alustanud oma teist täispikka olümpiatsüklit edukalt. Maailma edetabelis paiknevad nad 18. real ning praegune asetus annaks pääsu ka maailmameistrivõistlustele, teatab paar pressiteate vahendusel.

Tokyo Olümpiale pääsemisest jäädi 11 koha kaugusele, kuid nüüd hinnatakse oma šansse oluliselt paremaks. “Kui oma teekonda alustasime, siis viskasime olümpiale pääsemise lihtsalt õhku, kuna see on üks suurimaid eesmärke rannavolles. Nüüd aga oleme olnud maailmakarikasarjas piisavalt pikalt ja teame, mida selleks saavutama peame ja hetkel tundub Pariisi olümpial mängimine väga reaalne eesmärk,” tõdes Nõlvak.

Äsja alanud uues Beach Pro Tour sarjas, mis asendab varasemat FIVB maailmakarikasarja, saadi Challenge etapil Tlaxcalas üheksas ja Elite 16 etapil Rosaritos 21. koht, mis tõstsid nad maailma edetabelis 18. kohale.

“See edetabelikoht tuli endale ka üllatusena. Uus sari annab natuke rohkem punkte kui varasem, seega esimestel etappidel osalemine võib esialgu numbrit natuke kiiremini kergitada. Karjääri parimale kohale aitasid meid lisaks tugev viies koht eelmise aasta lõpus Itapemas ja head tulemused möödunud aasta keskel,” kommenteeris Tiisaar edetabelikohta. Eesti duo senine tippmark oli maailma 31. võistkond.

Praegune asetus edetabelis annaks pääsu ka maailmameistrivõistlustele, kus Eesti esipaar varasemalt osalenud pole. Punktide arvestus läheb lukku 23. mail ja MM toimub 10.-19. juunil Roomas.

Seda, kui kaugel Nõlvak ja Tiisaar hetkeseisuga olümpiapiletist on, pole aga maailma edetabeli põhjal lihtne öelda. Lisaks korraldajariigile (Prantsusmaa) pääseb suurvõistlusele 2023. aasta maailmameistrivõistluste tšempion ja seejärel vaadatakse küll edetabelit, kuid mitte seda, kus hetkel 18. positsiooni hoitakse.

Nimelt alustakse 2023. aasta jaanuarikuus uut olümpiamängude edetabeliarvestust, kus paarid järjestatakse pooleteist aasta jooksul saavutatud 12 parema turniiritulemuse põhjal. Sellest “olümpiaedetabelist” pääseb Pariisi liivale 17 veel kvalifitseerumata paari. Kui ka seal ei õnnestu piletit teenida, tuleb soovijatel võita oma maailmajao valikturniir. Kokku osaleb Pariisi olümpial 24 mees- ja naispaari.

scroll to top