Täispikkuses | Nõlvak ja Tiisaar võitlesid visalt, kuid tunnistasid maailma 24. paari nappi paremust

Kusti Nõlvak ja Mart Tiisaar. | Foto: FIVB

Eesti parima rannavollepaari Kusti Nõlvaku – Mart Tiisaare jaoks lõppes Rooma MK-turniiri finaaletapp kaotusega, kui alla jäädi maailma 24. paarile, šveitslastele Adrian Heidrichi ja Mirco Gersonigile.

Kvalifikatsiooni kaudu põhiturniirile pääsenud eestlased alistasid alagrupiturniiril esmalt 2:0 (22:20, 22:20) maailma neljanda paari, poolakad Grzegorz Fijalek – Michal Bryl. Alagrupi esikohamängus jäid eestlased aga 0:2 (14:21, 18:21) alla Läti duole Martins Plavins – Edgars Tocs (maailma 16.), kes pääsesid otse 16 parema hulka.

Play-off’i alustasid Nõlvak ja Tiisaar seega avaringist. Meie vastased Heidrich ja Gerson kaotasid alagrupiturniiri avavoorus 1:2 (21:15, 17:20, 20:22) lätlastele Aleksandrs Samoilovsile ja Janis Šmedinšile. Otsustavas mängus alistati aga 2:1 (21:17, 20:22, 15:10) belglased Dries Koekelkoren ja Tom van Walle.

Avageimis käristasid šveitlased kohe alguses vahe sisse ja eestlased neid enam ohustada ei suutnud – 21:17. Teises geimis parandasid meie mehed oma mängu tunduvalt ja tasuks geimivõit 21:16. Kolmandas vaatuses rebisid vastased kiirelt mitme punktiga ette ja edu enam käest ei antud. Kolmas geim Šveitsi paarile tulemusega 15:12 ja ühtlasi ka kogu kohtumine neile seisuga 2:1 (21:17, 16:21, 15:12).

Nõlvak – Tiisaare ja Heidrich – Gersoni mäng täispikkuses.