Nõlvak ja Tiisaar võitsid Leedus elu esimese MK-etapi, Lõhmus ja Korotkov jäid valusal moel medalita

Kusti Nõlvak ja Mart Tiisaar. | Foto: Nõlvak-Tiisaar Gerardo’s Toys Facebook

Eesti parim rannavollepaar Kusti Nõlvak – Mart Tiisaar lõpetas Vilniuse ühe tärniga MK-etapi võidukalt, alistades 47 minutit väldanud finaalis kohaliku esiduo Robert Juhnevitš – Artur Vassiljev avageimi kindlast kaotusest hoolimata 2:1 (12:21, 22:20, 15:12). Tegu oli Nõlvaku ja Tiisaare elu esimese MK-etapi võiduga.

Kui kahes esimeses geimis oli meie meeste mäng tuttavate leedulaste vastu küllalt kõikuv, siis otsustavas vaatuses suutsid Nõlvak ja Tiisaar seisusele kohaselt paremuse selgelt maksma panna. Nõlvaku ja Tiisaare finaali saab vaadata siit (alates 7:00.00).

Meie mehed olid koroonaviiruse leviku tõttu osalejatenappuse kätte jäänud turniiril ainsad maailma edetabelis 50 parema seas paiknevad mängijad. Varasemalt olid nad MK-sarjas finaalis mänginud kahel korral, viimati mullu Jurmalas kolme tärni etapil, kus teenisid sarnaselt aasta varem Singapuris aset leidnud kahe tärni etapile hõbeda.

Nõlvak ja Tiisaar sõidavad Vilniusest otse Jurmalasse, kus järgmise nädala keskel algavad Euroopa meistrivõistlused.

Esmakordselt MK-sarjas ühise paarina kaasa löönud Timo Lõhmus ja Dmitri Korotkov teenisid turniiril neljanda koha, jäädes pronksimängus kõige napimalt 1:2 (21:23, 21:19, 14:16) alla itaallastele Tobia Marchettole ja Alberto Di Silvestrele.

Naiste turniiril jäid MK-sarja debütandid Heleene Hollas ja Liisa Soomets 14 paari seas jagama 5.-8. kohta.