Nõlvak-Tiisaar jõudsid Brasiilias medalimängudele, ajaloo põhjal kujuneb poolfinaal tasavägiseks

Mart Tiisaar. | Foto: FIVB

Eesti rannavõrkpallipaar Kusti Nõlvak/Mart Tiisaar on Brasiilias Itapemas toimuval Challenge-taseme Pro Tour etapil jõudnud poolfinaali. Medalite eest hakkavad eestlased mängima pühapäeva õhtul kell 18.

Nõlvak ja Tiisaar alustasid võistluskarusselli põhiturniirilt 12. asetusega. Alustuseks jäädi 0:2 (15:21, 18:21) alla 13. asetusega Itaalia paarile Paolo Nicolai/Samuele Cottafava. Seejärel tehti aga korralik töö 24. asetusega Tšehhi paari Tomas Semerad/Jakub Sepka vastu, keda võideti 2:0 (21;10, 21:10).

Tänu heale punktide suhtele pääseti ilma vahemänguta kaheksandikfinaali. Kümnenda asetusega kodupubliku ees mänginud brasiillased Evandro ja Alvaro Filho jäid eestlastele alla 1:2 (21:18, 18:21, 13:15) ja Nõlvakut-Tiisaart ootas veerandfinaal, kus üha kindlamaks muutuva mänguga alistati 16. asetust omanud austerlased Moritz Pristauz ja Martin Ermacora 2:0 (21:16, 21:11).

Poolfinaalis on Eesti esinduse vastaseks kolmanda asetusega Tšehhi paar Ondrej Perusic/David Schweiner. Seni on omavahel kohtutud kahel korral ja mõlemad mängud on võitnud Perusic/Schweiner, kuid võitja on selgunud alles kolmandas geimis.

Pall pannakse pühapäeval mängu Eesti aja järgi kell 18, otsepilti näitab VolleyballWorld.tv.