Nõlvaku ja Tiisaare turniiri lõpetasid Mehhikos Vesiku hoolealused

Mart Tiisaar ja Kusti Nõlvak Mehhiko MK-etapil. | Foto: FIVB

Eesti esipaari Kusti Nõlvaku ja Mart Tiisaare teekond Cancuni rannavolle nelja tärni MK-etapil lõppes playoffi avaringis, kus tuli vastu võtta 0:2 (13:21, 17:21) kaotus Venemaa duolt Konstantin Semenov – Ilja Lešukov.

Maailma 37. paaril ei tekkinud sedapuhku Rivo Vesiku juhendatava 16. paari vastu võimalust. Kohtumine kestis 34 minutit. Nõlvak ja Tiisaar jäid turniiril jagama 17. kohta ning teenisid auhinnarahana 3000 dollarit.

Semenov ja Lešukov on nüüdseks jõudnud juba veerandfinaali, sest järgmises ringis saadi 2:0 (21:17, 21:16) jagu ka šveitslastest Quentin Metralist ja Yves Haussenerist (maailma 63.). Nüüd kohtuvad Semenov ja Lešukov Dohas hooaja avaetapi võitnud tšehhide Indrej Perusici ja David Schweineriga.

Semenov ja Lešukov on Mehhikos toimuval MK-etapil ühtlasi edukaim Venemaa paar, sest valitsevad maailmameistrid Oleg Stojanovski ja Vjatšeslav Krassilnikov kaotasid kaheksandikfinaalis 1:2 (12:21, 21:19, 10:15) Katari duole Ahmed Tijan ja Cherif Younousse (maailma 13.).

Nõlvak ja Tiisaar jäävad Mehhikosse, sest kohe, kui praegune etapp lõpeb, algab Cancunis teine nelja tärni MK-etapp.