Nõmmistu ja Näfelsi uks jäi poolfinaali ees suletuks, Miileni hea mäng võitu ei toonud, Salol mõõnaperiood

Näfels ja Taavi Nõmmistu (rinnal Top Scoreri märk). | Foto: klubi koduleht

Erinevates Euroopa kõrgliigades pidid kaotusvalu tundma Taavi Nõmmistu (Näfels), Kristiine Miilen (Pannaxiakos), Anu Ennok ja Nette Peit (Salo Viesti).

Šveitsi kõrgliigas pidas neljanda veerandfinaalkohtumise Nõmmistu leivaisa Näfels, kes pidi alla vanduma 1:3 (25:22, 23:25, 17:25, 19:25) Luzernile. Terve mängu kaasa teinud Nõmmistu realiseeris 33 tõstest 16 (48%), lisa tuli ühe bloki näol. Kokku Eesti diagonaalründajalt seega 17 punkti (+1), olles sellega meeskonna suurim skooritegija. Vastastest tõi enim punkte Edvarts Buivids, kelle arvele kanti neid 24 (+15).  Kaotus tähendab ühtlasi seda, et veerandfinaalist pääses edasi Kevin Saare endine koduklubi Luzern. Näfel jätkab mängudega 5.-8. koha nimel.

Kristiine Miilen ja tema koduklubi Pannaxiakos sai eile Kreeka naiste kõrgliigas 1:3 (25:23, 17:25, 18:25, 23.25) kaotuse Ateena Thetiselt. Viljandlannalt täismäng ja 23 punkti (+14), olles sellega mängu suurim punktitooja. Nurgaründaja suutis punktiks lüüa 49 tõstest 22 (45%), lisa tuli ühe bloki näol. Võitjatele tõi enim punkte (21, efektiivsus +16) Alex Reid.

Paremusjärjestuses hoiab Pannaxiakos 30 punktiga kuuendat kohta.

Eilses mängus kaotas Salo 2:3 (25:19, 27:25, 18:25, 19:25, 5:15) play-off-koha eest võitlevale Rovaniemi WoVo´le. Salo eest tegi eile hea esituse Anu Ennok, kes kogus 23 punkti (+13). 175-sentimeetrine nurgaründaja sai 51 tõstet, millest realiseeris 20 (39%), lisaks sai ta kirja kolm silma blokist. Vastuvõtt oli Ennokil iga korralik 57%. Nette Peit sekkus mängu esimeses geimis vahetusest, statistikasse ühtegi tulemust märgitut ei ole. Rovaniemile tõi 25 punkti (+17) Viivi Pyhäjärvi.

Täna peetud kohtumine, kus kaotati 1:3 (25:18, 17:25, 17:25, 23:25) Pihtipudase LiigaPlokile, on eestlannade koduklubile viies järjestikune. Peit tegi kaasa kõik neli geimi, tuues 11 punkti (-4), saarlanna suutis rünnakuid lahendada 28-protsendiliselt, kui lõi 36 tõstest punktiks 10, lisaks lõi ühe ässa. Tema vastuvõtt 28%. Anu Ennok jäi tänasest mängust teadmata põhjustel eemale. Võitjate parimaks kerkis üleplatsimängijana 18 punkti (+12) toonud Alexis Conaway.

Liigatabelis asub Salo viiendal kohal, olles kogunud 49 punkti.

Eestlannade tööandja peab oma viimase põhiturniiri kohtumise 4. märtsi õhtul, kui vastaseks on Vampula.