fbpx
Close

Nõmmistu naasis olude sunnil vana armastuse juurde, kuid Näfelsile valus kaotus, Miilen jätkab Kreekas resultatiivselt

Kristiine Miilen rünnakul. | Foto: klubi Facebooki leht

Eile olid välismaal pallivatest eestlastest veel võistlustules Taavi Nõmmistu ja tema koduklubi Näfels ning Kristiine Miilen ja Pannaxiakos. Võidukalt väljus lahingust neist vaid viimane.

Põltsamaalt pärit Nõmmistu tuletas olude sunnil meelde, kuidas mängitakse temporündaja positsioonil. Näfelsil oli küll olemas ka kolmas keskblokeerija, kuid eestlase sõnul on mängumees veel liialt noor ja tema tase ei ole hetkel piisavalt hea, et teda kasutada saaks. Temporündaja, keda meie mees asendama pidi, on vigastatud. 28-aastane pallur on varasemalt temporündaja olnud noorteklassides ja vajadusel ka meistriliiga tasemel.

Šveitsis oma teist välishooaega tegev Nõmmistu tõi Näfelsi 1:3 (23:25, 25:23, 26:28, 25:27) kaotusmängus Amriswili vastu 5 punkti (+3). Eestlane sai 7 tõstet, millest ta realiseeris 4 (56%), lisaks kanti tema kontosse ka üks äss. Kaotajate parim oli Michael Godlewski 17 punktiga (+6). Amriswili resultatiivseim oli 16 punkti (+10) toonud Georg Escher.

Liigatabelis asetseb Näfels 11 punktiga neljandal kohal. Järgmise kohtumise peab Nõmmistu leivaisa 30. novembril, kui mängitakse Kristo Kollo ja Rainer Vassiljevi endise koduklubi Schönenwerdiga, kes hoiab Amriswili järel teist kohta.

Kreeka naiste meistriliigas said hooaja kolmanda võidu Kristiine Miilen ja tema tööandja Pannaxiakos, kes alistas 3:1 (27:25, 22:25, 26:24, 25:21) Ateena Markopoulo. Viljandlanna oli oodatult oma naiskonna üks paremaid, tuues 21 punkti (+12). 22-aastane eestlanna sai tööd 43 korral, neist 17 (40%) rünnakut maandusid vastaste poolele, lisa tuli kahe bloki ja kahe ässa näol. Võitjate parim oli Ellen Amaral 23 punktiga (+17). Ateena naiskonna resultatiivseim oli Jelena Cvijovic 21 punktiga (+8).

Paremusjärjestuses paikneb Pannaxiakos 10 punktiga kuuendal kohal. Järgmise mängu peab Miileni koduklubi 30. novembril koduplatsil kolmandal kohal oleva Ateena Thetise naiskonnaga.

scroll to top