fbpx
Close

Noorte esiletõus: Ojamets tüüris Audentese 16-18aastased neiud TalTechi alistamisega suurüllatuseni

Audentese SG/Noortekoondis. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Eesti naiste meistriliigas oli täna võidukas Audentese SG/Noortekoondis, kes alistas üllatuslikult kodus pärast avageimi kindlat kaotamist 3:1 (-13, 23, 27, 20) meie koondislastest koosneva esiklubi TalTech/Tradehouse’i.

Taolise võidu puhul väärib kiitust kahtlemata kogu Audentese võistkond eesotsas suvel nende treeneriks saanud Andrei Ojametsaga. Rünnakul lasus koormus eelkõige kahel mängijal: Eesti koondise 17-aastane nurgaründaja Eva Liisa Kuivonen kogus 20 (+13) ja diagonaalründaja positsioonile liigutatud 18-aastane Maren Mõrd 17 punkti (+5). Eduka mängu tegid ka temporündajad, blokis kahe peale 9 punkti toonud 17-aastane Liisbet Pill ja 18-aastane Kätriin Põld, kes lisasid vastavalt 11 (+8) ja 8 punkti (+7). Naiskonna põhisidemängijana tegutses täna Helena Loosi asemel kõigest 16-aastane Häli Vahula, liberona tõi kaitses palle üles põhiliselt aga Marily Lassi asemel 16-aastane Kadri Kangro. Algkoosseisu kuulus ka 16-aastane nurgaründaja Elina Lebedeva, kes tegi rünnakul palju omavigu ja piirdus 4 puntkiga (-11).

Andrei Ojamets. | Foto: Riina Vals/SK Duo

TalTechi tulemuslikumad olid Kadi Kullerkann 20 (+5) ja servi vastuvõtul 9 korral eksinud Nette Peit 15 punktiga (-1). TalTech mängis täna põhilibero Kristi Nõlvakuta, teda asendas nurgaründaja Merilin Paalo.

Mõlema naiskonna servi vastuvõtt oli statistikale põhinedes tagasihoidlik (Audentesel 27% ja TalTechil 30%), ka rünnakul olid näitajad sarnased (31% ja 37%). Blokiga kogus Audentes 12 ja TalTech 8 punkti ning serviässasid lõi Audentese 12 vastaste 7 vastu.

Meistrivõistlusi juhib jätkuvalt TalTech, kes on kogunud nelja mänguga 9 punkti. Varem polnud Marko Meti hoolealused sel hooajal Eesti ega Balti liigas kaotanud. Audentesele märkis tänane kohtumine koduses liigas alles avamängu.

scroll to top