Noortekoondis avas hooaja kahe järjestikuse võiduga

Peeter Vahtra juhendamas noortekoondise võistkonda. | Foto: volley.ee

Eile peeti naiste Eesti meistrivõistlustel üks mäng, kui vastamisi läksid Audentese SG/Noortekoondis ja kahe hooaja vahel täieliku noorenduskuuri läbi teinud Tallinna Ülikool.

Neljageimilise vastasseisu järel lahkus väljakult võitjana kodumängu Sõle Spordikeskuses pidanud Audentese SG/Noortekoondis, kes võttis sarnaselt eilsele 3:1 võidu (eile alistati Kohila Võrkpalliklubi/E-Service). Avageim oli kohtumise ühepoolseim, lõppedes võõrustajate kindla 25:16 ülekaaluga. Seejärel sai oma mängu käima eelmise hooaja pronksmedaliga lõpetanud Tallinna Ülikool, kes viigistas 25:20 geimivõiduga mänguseisu. Tasavägise kolmanda geimi võitis koduvõistkond Audentese SG/Noortekoondis 26:24 ja neljanda 25:22, vahendab volley.ee.

Võitjate poolel oli suurepärases hoos Kätriin Põld, kes lisas üheksale rünnakupunktile (53%) mängu parimana kaheksa bloki- ja neli pallingupunkti. Kohtumise parim oli ka Põllu effektiivsusnäitaja +17. Anni-Ly Abel assisteeris 17 ja Maren Mõrd 10 punktiga. Tallinna Ülikooli ridades jõudis ainsana kahekohalise resultaadini 13 punkti noppinud Eva Liisa Kuivonen, kelle kasutegur oli siiski -3.

Võitjad olid paremad kõikides statistilistes elementides, eriti suurelt blokis – vastase viie punkti vastu võeti koguni 13 punkti. Samuti serveeriti 13 pallinguässa TLÜ 9 vastu. Pallingu vastuvõtul ja rünnakul avaldus Audentese SG/Noortekoondise ülekaal numbrites 35%-26%.

Täna kell 13 mängivad TalTech Spordihoones eelmise hooaja hõbemedalist TalTech/Tradehouse ja Kohila VK/E-Service ning kell 16 Võru Kreutzwaldi 16 Spordihoones Famila/Võru Võrkpalliklubi ja Saaremaa.

Homme kell 14 lähevad Tartu Ülikooli Spordihoones vastamisi tiitlikaitsja Tartu Ülikool/Bigbank ja Saaremaa ning kell 15 Audentese Spordikeskuses linnarivaalid Tallinna Ülikool ja TalTech/Tradehouse.

Naiste Eesti meistrivõistluste ajakava ja tulemused on nähtavad SIIN  ning turniiritabel SIIN.