fbpx
Close

Noortekoondislased tulid seitsmekesi rongi alt välja, teise koha rallit läks juhtima Tartu Bigbank

Raskes olukorras Audentesele 30 punkti toonud Nora Lember. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Naiste Balti liiga põhiturniir on jõudmas lõpusirgele. Laupäevaste mängudega kindlustas seitsmenda koha pisut haavatud Audentese Spordigümnaasium/Noortekoondis, Tartu Ülikool/Bigbank haaras vähemalt tänaseks teise positsiooni. Võru VK/Barrus lasi aga uksel veerandfinaalidesse taaskord rohkem koomale tõmbuda.

Tartu Ülikool/Bigbank võitis põhihooaja eelviimases kohtumises Riia Stradinši Ülikool/MVS naiskonda tulemusega 3:0 (29:27, 25:12, 25:18) ja andis olulise panuse võitlusesse liigatabeli teise koha eest. Ühtlaselt vastutust jaganud kodunaiskonna parim oli Ingris Suvi 12 punktiga (+9). Riia esinduse liider Anija Jurdža tõi küll omadele enim punkte (12/0), kuid aitas sama arvu omavigadega ka võitjanaiskonda.

Audentese Spordigümnaasium/Noortekoondis pidi mängus tugeva Jelgava vastu hakkama saama vaid seitsme tütarlapsega, kellest ükski liberosärki ei kandnud. Audentes kaotas ka kaks esimest geimi, kuid suutis siiski võtta tähtsa 3:2 (21:25, 23:25, 25:16, 25:19, 15:13) mänguvõidu. Nora Lember püstitas oma selle hooaja punktirekordi, kogudes 30 silma (+17). Jelgavale tõi 18 punkti Liene Šimkuse (+11).

Kümnendal kohal platseerunud Võru VK/Barrus võõrustas kodusaalis endast neli kohta kõrgemal asuvat Riia Võrkpallikooli/Läti Ülikooli naiskonda, kellele tuli alla vanduda tulemusega 1:3 (18:25, 25:20, 23:25, 21:25). Haide Haring oli kodunaiskonna edukaim mängija, kogudes 13 punkti (+10). Üleplatsimängijaks kerkis Riia esindaja Kristine Kramena, kes sai kirja 21 punkti (+18) ja 5 isiklikku ässpallingut.

Tartu Ülikool/Bigbank tõusis täna 45 punktiga teisele kohale, nende ette jääb põhiturniiri võidu kindlustanud Kaunase VDU. Tallinna Ülikool/Kikas ja Jelgava on kogunud võrdselt 44 punkti, kuid Jelgaval on peetud üks mäng vähem ja on seega üks koht kõrgemal, kolmandal positsioonil. Nii Jelgaval kui Kikasel on võimalus tõusta ka teisele kohale.

Audentese Spordigümnaasium/Noortekoondis on hetkel tabelis 29 punktiga seitsmenda koha kindlustanud. Kümnendal kohal asuval Võru VK/Barrusel jääb mängida veel kaks kohtumist, kuid kaheksa parema sekka jõudmine pole ka maksimaalse edu korral enam võimalik. Ka TalTech/Tradehouse peab sel hooajal leppima Balti liiga finaalturniirilt eemalejäämisega.

Homme peetakse Balti liigas kuus kohtumist, uue nädala alguseks jääb mängida kaks Eesti klubide omavahelist mängu.

Balti liiga tabeliseis:

scroll to top