fbpx
Close

Nördinud Ojamets: andsime liiga kergelt alla ja oleme nüüd väga raskes seisus

Andrei Ojamets. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Tartu Bigbanki võrkpalliklubi tabas eile hooaja esimene tõsisem tagasilöök, kui karikavõistluste poolfinaali avamängus kaotati koduväljakul suisa 0:3 (23, 10, 18) Pärnule. 

Võrkpall24.ee võttis esmaspäeva pärastlõunal ühendust Tartu meeskonna peatreeneri, pärnaka Andrei Ojametsaga ja uuris kaotuse põhjuseid.

Andrei, mängu statistikat vaadates paistab, et Pärnul õnnestus eile kõik ja teil mitte midagi?

Päris nii ei saa öelda, sest esimene geim oli tasavägine. Aga kokkuvõttes võib öelda, et Pärnu tahtis meist rohkem võita. See oli muljetavaldav, kuidas nad kaitses tegutsesid ja raskeid palle üles tõid. Nad olid täielikult valmis võitlema. Meil kadus aga pärast avageimi kogu mäng ära. Näiteks blokiga ei teeninud me pärast esimest geimi ühtegi punkti. Tegime kindlasti oma senise hooaja halvima mängu.

Kõik ju teadsid, kui tähtsa mänguga on tegu. Miks polnud Tartu valmis samamoodi võitlema?

Vaata, paljud inimesed teavad, et elus on võimalik rikkaks ja edukaks saada. Ometi pole rikkaid ja edukaid inimesi väga palju. Siin loeb see, kui palju suudab keegi end mobiliseerida ja midagi selle heaks teha. Ütleme ausalt, võib-olla mängis meie olekus rolli ka tabeliseis (Tartu juhib Credit24 Meistriliigat, Pärnu on alles viies – toim.).

Kui raskesse seisu te end avamänguga panite?

Selg on vastu seina, see on selge. Oleme väga raskes seisus. Kui esimeses omavahelises mängus võitsime Pärnut serviga, siis nüüd tegid nemad meiega sama. Eks Taavet Leppiku meeskonda tulek on Pärnule palju juurde andnud. Eile tegutses ta sisuliselt eksimatult. Ta on hea mängumees ja sobiks igasse klubisse. Pärnul õnnestus kõik, aga eks sellel õnnestubki rohkem, kes on valmis vaeva nägema. Oleme oma kaotuses ise süüdi. Aga selliseid asju ikka juhtub. Venemaa superklubi Kaasani Zeniit ei jõudnud näiteks klubide MM-il isegi poolfinaali, kuigi seal mängivad kõige paremad mängijad. Õnneks on meie puhul kõik veel võimalik. Pärnu sai küll eneseusku juurde, aga meil oleneb eeskätt iseendast, kas suudame teises mängus olukorra ümber pöörata või mitte.

Millisel positsioonil eile kõige rohkem kärises?

Reeglina oleme vastastest üle võrgu keskel, kuid eile lõid meie temporündajad (Meelis Kivisild ja Mart Naaber) 20 tõstest maha vaid 4. See number räägib enda eest. Pärnu jälgis meie tempomehi hoolikalt, aga oleksime ka ise pidanud võib-olla teistmoodi mängima. Ma ei hakka kedagi süüdistama. Oleksime pidanud lihtsalt mängujoonisest kinni hoidma. Andsime meeskonnana liiga kergesti alla.

Tartu ja Pärnu kordusmäng peetakse sel pühapäeval Pärnus.

scroll to top