fbpx
Close

Normaalne võrkpall, töömehed-koolipoisid, häbematu serv ja ajalooürikud. Mida ootavad peatreenerid poolfinaalseeriatest?

Andres Toobal, Alar Rikberg, Avo Keel ja Janis Sirelpuu. | Fotod: Gertrud Alatare/volley.ee

Sel nädalal algavad Eesti meistrivõistluste poolfinaalseeriad. Põhiturniiri võitja Tartu Bigbank läheb vastamisi Tallinna Selveriga, samuti võtavad omavahel mõõtu teise ja kolmanda koha saavutanud TalTech ja Pärnu Võrkpalliklubi.

Poolfinaalist edasi pääsemiseks peavad meeskonnad koguma kolm võitu, kõiki poolfinaale näeb otsepildis nii Duo5 kui Postimehe vahendusel. Play-offi esimese ringi maksimaalsed viiendad kohtumised peetakse 22. ja 23. märtsil.

Eelmisel hooajal krooniti Eesti meistriks ka tänavune favoriit Tartu Bigbank, kes jahib sel aastal ajaloo seitsmendat meistritiitlit. Sel hooajal põhiturniiril viimase ehk neljanda koha saavutanud Tallinna Selveril on auhinnakapis juba üheksa liigakulda, kolmanda asetusega Pärnu Võrkpalliklubi on kogunud ajaloo vältel seitse kuldset karikat. Tänavu Credit24 Balti liigas hõbeda võitnud TalTech pole seni Eesti meistritiitlit maitsta saanud, nende parimaks saavutuseks on kahel korral saavutatud pronksmedal.

TalTech (2) vs Pärnu Võrkpalliklubi (3), 09.03. kell 19:00 TalTechi spordihoone (otsepilt Duo5 ja Postimees Sport)

Veel paar nädalat tagasi nägime samade meeskondade vastasseisu Credit24 Balti liiga poolfinaalis, nüüd lähevad TalTech ja Pärnu samas faasis kokku ka kodumaa meistrivõistlustel. Omavahelised mängud sel hooajal on 2-1 TalTechi kasuks ja Pärnu ainus triumf pärineb päevast, mil tehnikaülikool andis mitmele põhimehele puhkepäeva.

TalTechi peatreener Janis Sirelpuu sõnas volley.ee-le, et soovib kindlasti püüda kohta finaalis. “Pärnul on korralik sats, neil on kuus proffi, seega kerge see olema ei saa. Meil on muidugi ka korralik sats ja läheme sellele seeriale vastu mõtetega, et tahaks ikka finaalis mängida. Eesti meistrivõistluste pronks on meil olemas, seega kõik üle selle oleks hea,” ütles peatreener. “Meile tekitab veidi muret, et mängud on ka nädala sees, sest meil on töömehi ja koolipoisse. Tervise osas, siis Martti Keel eile trennis ei olnud, sest tal oli palavik, aga muidu on kõik mehed rivis.”

Pärnu meeskonna juhendaja Avo Keel kinnitab, et meeskond on seeria eel väga motiveeritud. “Pärast finaalturniiri on meil olnud töine periood. On olnud mõned haigustega seotud tagasilöögid, aga saame hakkama. Oleme valmis innuga poolfinaali mängima ja kuna tegu on seeriaga, siis loodame sellist lühikest ja löövat, ent oleme valmis ka pikaks ja kurnavaks,” ütles Keel.

“Credit24 poolfinaalis jäi meil nende vastu serv häbematult kesiseks – 19 viga ja 1 äss. See tegi TalTechi elu lihtsamaks. Ma kindlasti ei leia, et TalTech oleks selline vastane, kes peaks kindlasti juba finaaliks hakkama valmistuma,” lisas peatreener.

Tartu Bigbank (1) vs Tallinna Selver (4), 10.03. kell 19:00 Tartu Ülikooli spordihoone (otsepilt Duo5 ja Postimees Sport)

Tartu Bigbanki ja Selver Tallinna vahelised kohtumised on sel hooajal samuti 2-1 Tartu kasuks. Samad meeskonnad mängisid ka Aadu Luukase karikavõistluste finaalis, kus peale jäi Lõuna-Eesti esindus. Favoriidikoorem on selgelt Tartu kanda, sest võrreldes hooaja algusega on Selveri vedurist sidemängija Renet Vanker kodumaa tolmu jalge alt pühkinud.

Tartu juhendaja Alar Rikberg ei hakka varjama, et oma auhinnakappi soovitakse ka kolmandat karikat. “Tahame muidugi ka seda, see on kolmest kõige suurema kaaluga. Kõik tiitlid on võitmise hetkel magusad, aga ajalooürikutesse jäävad ikka kirja meistritiitlid,” rääkis Rikberg.

“Tuleb nüüd hakata meelde tuletama, mis meil veel tegemata on. Eelmisel nädalal olid trennid mängulised ja taastavad, nüüd hakkame täie tõsidusega taas peale. Meilgi on lisandunud tervisemuresid, aga loodetavasti need mängijad sel nädalal järk-järgult naasevad. Vastase osas, siis sellise Selveriga polegi me kohtunud, kus neil Renet Vankerit pole, seega läheb ilmselt veidi aega harjumiseks. Hea, et on seeria, kus aega ka vigaduse paranduseks,” lisas juhendaja.

Et Selver ei osalenud Credit24 Meistriliiga finaalturniiril, said nad pikemalt treeningutele keskenduda. Peatreener Andres Toobal peab tõdema, et ka neid on tabanud vigastused ja seetõttu võib koosseisus olla tavapäratuid käike.

“Meil on tõesti tekkinud murekohti, ent läheme mängima nii nagu seisud on ja ei kurda. Sellises seisus peavad mängijad mugavustsoonist välja tulema ja ehk keegi ka üllatab. Samas, Tartule meeldib mängida standardset ja nii-öelda normaalset võrkpalli harrastavate vastastega, seega ehk tekib mingi üllatusmoment. Eks me proovime teha, mida suudame, et selles seerias edu saavutada,” sõnas Toobal.

Loe volley.ee täispikka artiklit siit.

scroll to top