Täispikkuses | Nurgamehed vedasid Eesti Kuldliiga hõbedase meeskonna vastu võidule

Eesti rahvusmeeskond. | Foto: Gertrud Alatare/CEV

Eesti rahvusmeeskond alistas Saku Suurhallis peetaval kolme koondise turniiril Valgevene meeskonna tulemusega 3:1 (25:17, 29:31, 25:19, 32:30). Lisageimi võitsid samuti meie mehed seisuga 25:22.

Valgvene näol on tegemist Kuldliiga hõbemedalistidega, kui juunis Tallinnas peetud finaalturniiril alistati poolfinaalis üllatuslikult Holland 3:1, kuid finaalis tunnistati Türgi 3:0 paremust.

Eesti jooksis täna väljakule algkoosseisus: sidemängija Kert Toobal, nurgaründajad Martti Juhkami ja Robert Täht, temporündajad Ardo Kreek ja Andri Aganits, diagonaalründaja Renee Teppan ning libero Rait Rikberg.

Avageimis külalised eestlastele suurt vastupanu osutada ei suutnud ja Eesti võitis selle kindlalt 25:17. Teiseks vaatuseks külalised kosusid ja näitasid, et ka nemad oskavad seda mängu ning suutsid geimi napilt enda kasuks kallutada – 31:29 Kolmas geim sarnanes esimesele – Eesti mäng sujus ja see tüüriti samuti kindlalt võidusadamasse 25:19. Neljandas ehk ametlikult viimases geimis läks taaskord geimi lõpp nugade peale, kus kord oli valgevenelastel kasutada geimpall ja meil seevastu matšpall. Pikaks veninud geimi lõpetas Ardo Kreegi edukas blokk tulemusega 32:30 ja kogu mäng seega Eestile 3:1.

Treenerite kokkuleppel peeti ka lisageim, kus põllule lasti need mehed, kes muidu mänguaega ei teeninud – Markkus Keel, Hindrek Pulk, Kristo Kollo, Andrus Raadik, Silver Maar ning tempodest jätkasid Ardo Kreek ja Timo Tammemaa, kes mängis ka teises geimis. Lisageimi suutsid samuti eestlased võita ja seda tulemusega 25:22.

Eesti poolelt kogusid võrdselt 20 silma nii Martti Juhkami kui ka Robert Täht (efektiivsus vastavalt +11 ja +12), Renee Teppan toetas neid 18 punktiga (+6). Kui üldiselt saab kõige rohkem tõsteid diagonaalründaja, siis täna sai kõige rohkem tööd Juhkami (35 tõstet), seejärel Täht (32) ning Teppan sai oma ründeosavust testida 29 korral. Nii rünnak kui ka vastuvõtt olid meil 53%, lisaks saadi 11 blokki ja löödi 5 ässa. Valgevenelastele tõid 14 punkti nii Artur Udrys kui ka Andrei Radziuk (kasutegur vastavalt +8 ja +5). Külaliste vastuvõtt oli 54%, rünnak 45%, lisa tuli 8 bloki ja 6 ässa näol.

Homme kell 18 kohtub Valgevene Bulgaariaga, kellega Eesti peab oma viimase kontrollkohtumise enne EM-i reedel samuti kell 18.