Oaas keset kõrbe: Sammelvuo oli osaline nädala ainsas euromängus, Türgis peatati hooaeg

Tuomas Sammelvuo. | Foto: CEV

Tuomas Sammelvuo juhendatav Peterburi Zeniit kaotas ainsas sel nädalal peetud euromängus võõrsil 1:3 (-22, -23, 23, -22) Novosibirski Lokomotiivile.

Kui kõik teised Euroopa võrkpalliliidu (CEV) egiidi all toimuma pidanud mängud lükati nädala alguses teadmata ajaks edasi, siis Venemaal saadi kahe kohaliku klubi vaheline CEV Cupi poolfinaalmäng ära pidada, sest seal pole koroonaviiruse puhangust tulenevaid äärmuslikke meetmeid veel rakendatud. Tõsi, eilne kohtumine toimus siiski tühjade tribüünide ees.

Geimilõppudes paremuse maksma pannud Novosibirski tulemuslikem oli Sergei Savin 19 punktiga (+13), Peterburile tõi Saksamaa koondise pikaaegne liider György Grozer 25 punkti (+15).

“Lokomotiiv võitis teenitult, sest nad mängisid geimilõppe meist paremini,” tunnistas Sammelvuo. “Mis puudutab koroonaviirusega seonduvat, siis me ei tea, mis juhtub homme. Olukord muutub iga päevaga. Seepärast ei vaata me ka oma plaanides kaugele ette.”

Korduskohtumine on kavas järgmise nädala neljapäeval Peterburis. Venemaa liigas pääses Plamen Konstantinovi juhendatav Novosibirsk põhiturniiri võitjana otse veerandfinaali. Peterburi klubi on liikumas samas suunas, juhtides seeriat Belgorodi Belogorje vastu 1:0. Ka Venemaa meistrivõistlustel jätkatakse mängude pidamist.

Eile tuli aga uudis, et Oliver Venno ja Istanbuli Galatasaray hooaeg on viimaks peatatud. Seda, kas ja millal Türgi meistrivõistlustel ja karikasarjas otsustavad kohtumised peetakse, pole veel teada antud. Galatasaray ja Modena vahelised CEV Cupi poolfinaalmängud lükati teadmata ajaks edasi juba varem.