fbpx
Close

Ojamets on Moori vormis üllatunud: ma pean nüüd tõsiselt mõtlema

Andrei Ojamets ETV-le intervjuud andmas. | Foto: Karl Rinaldo

Eesti rahvusnaiskond sai täna Euroopa Hõbeliigas ühe võidu kõrvale teise kaotuse, kui jäi Tartus 870 pealtvaataja ees võitluslikus mängus 0:3 (23, 21, 24) alla Sloveeniale.

“Kui vaadata statistikat, siis oli väga võrdne mäng,” ütles Eesti koondise peatreener Andrei Ojamets pärast kohtumist. “Servivigu tegime natuke liiga palju. Ja geimilõppudes hakkasime vastuvõtul ujuma. Seal lööb tase välja. Kuni 20. punktini mängisime kenasti igas geimis. Kokkuvõttes võib öelda, et meie andsime mängu ära ja sloveenid võtsid mängu ära. Nad sundisid meid eksima. Kaitses tegutsesid nad paremini,” ütles Ojamets.

Kristel Moor on kerkinud Kertu Laagi puudumisel Euroopa Hõbeliigas Eesti naiskonna vaieldamatuks rünnakuliidriks. Täna kogus diagonaalründaja 15 punkti (+8), olgugi et teises geimis jäi ta väheste tõstete arvu tõttu nullile.

“Unustasime teises geimis ära, et meil on Kristel Moor väljakul. Ta sai vaid kolm tõstet,” vihjas Ojamets sidemängija Julija Mõnnakmäe tõstete valikule. “Kolmandas geimis sai Moor jälle rohkem tõsteid ja olgugi, et Sloveenial oli hea blokk, tõi ta punkte. See näitas, et me peame teda tähtsatel hetkedel julgemalt kasutama, olgugi et vastane valvab teda. Ma saan aru, et sidemängija on harjunud mängima ühe või teise mängijaga rohkem. Peame endale siiski aru andma, et Kertu Laak tuleb tagasi alles suve teises pooles. Enesekindluse kasvatamiseks tuleb julgeda teha seda, mis on kokku lepitud.”

25-aastase Moori head esitused on ka Ojametsa üllatanud.

“Kristel on selle hooajaga kindlasti edasi läinud. Jaanuaris kasutasime teda temporündajana ja sama plaan oli ka selleks suveks. Ent nüüd pean ma tõsiselt mõtlema, millisel positsioonil teda (suve teises pooles) kasutada. Ikkagi vasak käsi ja me näeme, mis kiiruse ja kõrgusega ta lüüa suudab. Temaga saab mängida kasvõi nagu tempoga kiiret palli, kui serv on hästi käes. Võib-olla Kertuga nii mitmekülgselt mängida päris ei saa. Meie jaoks on taoline kaasaegne ja kiire mäng ainus väljapääs,” ütles Ojamets.

Kristel Moor servimas. | Foto: CEV
scroll to top