fbpx
Close

Ojamets pidas naiskonnale pärast kibedat kaotust tõsise kõne: kui surve alla jääme, tekib kaos

Andrei Ojamets pidamas pärast mängu naiskonnale kõnet. | Foto: Karl Rinaldo

Eesti rahvusnaiskond alustas 2019. aasta Euroopa meistrivõistluste valikturniiri Kalevi spordihallis 2:3 (15, 20, -23, -20, -7) kaotusega Soomele. Mängu statistika leiab siit.

“Näitasime kahe esimese geimiga, et oskame mängida küll. Paraku tõestas mängu teine pool aga seda, et kui surve alla jääme, tekib kaos,” sõnas koondise peatreener Andrei Ojamets pärast kohtumist.

“Kui kõik on hästi, tulebki mäng välja. Aga kui soomlased hakkasid meid serviga suruma, kadus vastuvõtt ning seeläbi ka tõsted ja rünnakud. Kindlasti polnud tegu füüsilise ärakukkumisega, see mäng läks vaimse ebakindluse taha,” selgitas Ojamets, kes pidas pärast matši naistele ka võistkonnavaimu teemal paariminutilise kõne.

Eesti naiskonna rünnakuliider Kertu Laak lagunes mängu keskel täielikult ning tunnistas seda hiljem ka ise. Ojamets noort diagonaalründajat kaotuses siiski ei süüdistanud.

“Asi polnud Kertus, vaid terves võistkonnas. Lagunesime tiimina. Nagu juba ütlesin, algas kõik pihta vastuvõtu märgatavast halvenemisest,” lisas juhendaja.

Kas Eestil on Ojametsa  hinnangul võimalus alagrupist edasi pääseda? “Ühe mängu järel ei saa ma öelda, et ei ole. Kindlasti on! Aga see saab väga raske olema, peame end eelseisvates mängudes ületama.”

Rootsi võitis tänases teises E-alagrupi mängus võõrsil 3:2 Tšehhit, nii et täiseduga ei läbinud esimest vooru ükski naiskond. Eesti jätkab valikturniiri juba pühapäeval võõrsil rootslannade vastu.

scroll to top