fbpx
Close

Ojamets Tartule asetatud favoriidikoormat vastu ei võta: spordis ei maksa nimed, loeb kokkumäng

Andrei Ojamets tüüris Tartu Bigbanki 2015. aastal Balti liiga triumfini. | Foto: volley.ee

Tartu Bigbanki võrkpallimeeskond on komplekteeritud tänavu vähemalt esmamulje põhjal paremini kui mullu, ent klubi peatreener Andrei Ojamets ei nõustu mingil juhul end ja oma võistkonda tänavuseks Balti liiga favoriidiks nimetama.

“Kõik ütlevad ja kirjutavad, et Tartu on uuel hooajal väga hea. Mille põhjal seda öeldakse? Komplekteeritavuse? Nimed ei maksa spordis, võib-olla need mehed ei sobi kokku üksteisega. Kõik oleneb kokkumängust. Mina ennustamisega ei tegele,” ütleb eelmise hooaja teises pooles Oliver Lüütsepalt tüüri üle võtnud Ojamets otsekoheselt.

Tartu on kahe hooaja vahel teinud sarnaselt põhikonkurentidele koosseisus mitmed olulised muudatused. Balti liiga parim diagonaalründaja Hindrek Pulk saabus Saaremaalt ja peaks andma meeskonnale märgatavalt jõudu juurde, sest mullune rünnakuliider Curtis Stockton ei täitnud tähtsatel hetkedel ootusi. Sidemängija positsioonil vahetas Ronald Järve välja ukrainlane Dmitri Šlomin, kes eelmise hooaja mängis Prantsusmaa esiliigas. Tagasi võistkonnas on aga eelmise hooaja keskel sõrmevigastuse tõttu klubist lahkunud Austraalia koondislane Samuel Walker ning Saksamaal õnne proovimas käinud Kevin Soo. Märkimisväärseteks täienduseks võib lugeda vennad Märt ja Siim Tammearu, kes tulid üle Pärnust. Karjääri jätkavad Tartus meeskonna kõik koondisemehed: Stefan Kaibald, Mart Naaber ja Rait Rikberg.

Koondislased Stefan Kaibald ja Mart Naaber jätkavad Tartu meeskonna vedamist ka uuel hooajal. | Foto: Tartu Bigbank

Põhikoosseisus vähemalt mingi osa hooajast mänginud meestest lahkusid Tartust lisaks Stocktonile ja Järvele ka Brook Sedore, Robin Valting ja Markus Uuskari.

“Minu põhimõte on see, et ma töötan nende meestega, kes mulle antakse,” räägib Pärnust pärit Ojamets. “Alati saaks komplekteerida paremini, aga kokkuvõttes teab klubi kõige paremini, keda rahakott lubab osta. Seega pole mõtet nutta, et koosseisu pole. Pigem võib öelda, et meeskonda justkui on küll. Ütlen ausalt, et mul oli väga raske kohe pärast naiste koondisesuve ümber lülituda meeskonna peale. Hetkel on natuke segane olukord ka Ülikooli spordihoones, kus käivad ehitustööd. Aga see aeg tuleb üle elada, hooaja keskel peaks kõik valmis ja ilus olema.”

Ojametsa sõnul mängib meeskonnas tänavu vaid kaks täisprofessionaali – leegionärid Šlomin ja Walker -, ülejäänud mängijad käivad samaaegselt ka tööl või koolis. “Avo Keel ütles juba aastate eest, et Eesti klubidel on väga raske tööturul võistelda ja mängijaid võrkpalli juures hoida. Õnneks õhtustes trennides on ikkagi kõik mängijad kohal,” selgitas Ojamets.

Peatreeneri sõnul pole neil erinevalt Pärnust ja Saaremaast ükski mängija vigastusega väljas. “Noor Hergo Hansman peab tarkusehammas välja võtmise pärast nädalase augu trennidesse jätma ja Samuel Walker alustab sel nädalal alles MM-finaalturniiri, aga teised on valmis nädalavahetusel kodusel kontrollturniiril väljakule tulema,” kinnitas Ojamets.

Kuidas hindab Ojamets aga hetkeseisu põhjal koduseid konkurente?

“Võru turniiri põhjal tundub, et Pärnu on päris hästi mänginud. Nad on igal juhul kõrges konkurentsiss. Avo (Keel) on hoidnud viimastel aastatel madalat profiili, kuigi sisuliselt alati on nad konkurendid olnud. Pärnut ei tasu seega mingil juhul alahinnata. Selge on see, et Saaremaa ei jää kehvakeseks. Päris huvitav on vaadata, milline saab Rakvere tänavu olema. Nendega peab iga võistkond ettevaatlik olema. TTÜ-l on üliõpilasmeeskonnana raske, kuigi noored mehed tavad kindlasti võite koguma hakata. Tallinna Selveri puhul on huvitav, millise koosseisu nad lõpuks kokku saavad. Minu arust on neil väga huvitav treener – Soome noortekoondiseid EM-finaalturniiridelgi juhendanud Aapo Rantanen. Teades seda, kui hea on Soome võrkpalli maine, on tegu kindlasti väga kõrgel tasemel treeneriga, kes toob teistsugust lähenemist. Selver võib kindlasti üllatada.”

Tartu meeskonda näeb kodupublik esmakordselt uues koosseisus väljakul juba reedel, mil algab kolmepäevane kontrollturniir. Kohe avapäeva õhtul kell 20.00 minnakse vastamisi seejuures Pärnuga. Lisaks osalevad turniiril Rakvere, soomlaste Lakkapää ja lätlaste Riia Tehnikaülikool. Turniir toimub Tartu Ülikooli spordihoone uues pallimängude saalis ja on pealtvaatajatele tasuta.

Tartu Bigbanki võimalik algkoosseis algaval hooajal: 

Sidemängija: Dmitri Šlomin
Nurgaründajad: Stefan Kaibald ja Samuel Walker
Temporündajad: Meelis Kivisild ja Mart Naaber
Diagonaalründaja: Hindrek Pulk
Libero: Rait Rikberg

Eeldatavad vahetusmängijad:

Sidemängija: Maksim Ševtšenko
Nurgaründajad: Märt ja Siim Tammearu
Temporündajad: Kevin Soo ja Alex Saaremaa
Diagonaalründaja: Hergo Hansman


Klubist lahkujad:

Ronald Järv (sidemängija, siirdus Rakverre)
Brook Sedore (nurgaründaja, siirdus Prantsusmaa esiliigasse Nancy’sse)
Joshua Stewart (sidemängija, hetkel klubita)
Curtis Stockton (diagonaal, siirdus Prantsusmaa esiliigasse Plessis-Robinsoni)
Robin Valting (libero, siirdus Rakverre)
Markus Uuskari (diagonaal, hetkel tulevik lahtine)
Martin Ruul (temporündaja, hetkel klubita)

Klubiga liitujad:

Hindrek Pulk (diagonaal, saabus Saaremaalt)
Dmitri Šlomin (Ukraina sidemängija, saabus St. Quentin’ist)
Maksim Ševtšenko (sidemängija, mullu võitis esiliiga Eesti Maaülikooliga)
Siim Tammearu (nurgaründaja, saabus Pärnust)
Märt Tammearu (nurgaründaja, saabus Pärnust)
Kevin Soo (temporündaja, saabus Saksamaa esiliigast Mitteldeutschlandist)

scroll to top