fbpx
Close

Oliver Lüütsepp raskest perioodist, muutunud eesmärkidest ja uuest hooajast

Oliver Lüütsepp. | Foto: Akaa Volley

Akaa Volley peatreener Oliver Lüütsepp andis kohalikule ajalehele pika usutluse, kus rääkis nii meeskonna muutunud eesmärkidest, keerulisest perioodist kui ka tulevikuplaanidest.

“Meil olid sel hooajal kaks eesmärki. Hooaja alguses oli üks ja kui sai selgeks, et Urpo Sivula liitub, tekkis teine. Tema tulekuga tõusid ootused selgelt. Uueks eesmärgiks oli medal, kuid me ei soovinud seda kõva häälega välja öelda,” räägib Lüütsepp, kes aitas Soome kõrgliiga ühest nõrgemast meeskonnast teha aastaga tippseltskonda kuuluv klubi.

Akaa tegi põhiturniirile ilusa lõpu, alistades järjepanu nii liiga liidri Loimaa Hurrikaani kui ka tiitlikaitsja Sastamala VaLePa. Põhiturniir lõpetati neljandal kohal.

“Hooaja edenedes muutus Loimaa üha võidetavamaks,” meenutab Lüütsepp. “Mõtlesime enne play-off’i, et läheme võitma medalit ja miks mitte kohe seda kõige kirkamat. Ka meeskonna sees oli tunne, et kõrgeima eesmärgi saavutamine võiks olla tehtav. Meil oli selleks piisav enesekindlus, kuid me ei saa kunagi teada, kuidas asjad oleksid tegelikult läinud.”

Lüütsepa hinnangul kulges meeskonna hooaeg plaanitud rada pidi. “Et olla kevadeks parimas vormis, otsustasime ühel hetkel, et neljas koht põhiturniiril on meie jaoks piisav. Läksime ka edaspidi hästi mängima, ent ei võidelnud iga hinna eest kõrgemate kohtade eest, kuigi selleks oli teoreetiline võimalus olemas. Tegime juba tööd play-off’i nimel.”

“Jaanuaris-veebruaris oli meeskonnal üks keerulisem periood, kuid ka see oli osaliselt suunitletud nii. Kerge ülekoormus nii füüsiliselt kui ka vaimselt oli pikka kevadet silmas pidades normaalne. Mingil hetkel tekkis mängijatel liiga palju trenne ja kõike muud, aga reageerisime sellele hästi. Põhiturniiri lõpuks olime taas vormis,” ütleb võrukas.

Lüütsepp mõistis, et hooaeg saab ka Soomes oodatust varem läbi, juba siis, kui Eestis esimesed sellekohased otsused tehti.

“Sel hetkel tuli aru saada, et maailmas on palju teisigi inimesi, kellel olid suured unelmad ja kes olid teinud nende unistuste nimel palju tööd. Kõik see lendas hetkega taevasse, kuid seal polnud midagi teha,” teab ta.

Lüütsepp ei salga, et sooviks Akaaga koostööd jätkata ka kolmandal hooajal, ent selleks tuleb meeskonna juhtidega kokkuleppele jõuda.

“Usun, et olen meeskonnas ka uuel hooajal, ent praegu on klubil muulegi mõelda, sest mängijate lepingud kestavad aprilli lõpuni, aga piletitulu enam ei tule. Seda võin öelda: tahan Akaas jätkata. Tunnen iga päevaga üha enam, et asjad jäid tänavu pooleli ja need tuleb lõpule viia.”

Akaal on põhimeestest uueks hooajaks leping diagonaalründaja Urpo Sivulaga, libero Voitto Kyökköga ja sidemängija Akseli Lankineniga. Tõsi, viimasel seisab kontrahtis klausel, mis lubab tal sobiva variandi tekkimisel välismaale siirduda.

“Kui jätkan siin, siis soovin, et meeskonna tuumik säiliks,” kinnitab Lüütsepp. “Praegu paistab, et minul ja meeskonnal on sarnased eesmärgid. Loodetavasti saame uuel hooajal võimaluse teha seda, mis praegu jäi tegemata.”

Võrkpall24 võttis Lüütsepaga ühendust, et uurida lisaks, kas Akaas näeb ka uuel hooajal eestlast mängimas. Tänavu oli Akaa üks põhimehi teatavasti meie rahvusmeeskonna temporündaja Mart Naaber.

“Oleneb treenerist,” kõlab kiire vastus. “Kui mina olen seal, siis on see tõenäosus suurem. Mis Marti puutub, siis mina tahaks teda küll järgmisel hooajal Akaas näha, aga eks see oleneb erinevatest teguritest. Sõltub, mis on klubile kasulik ja mida Mart ise tahab.”

scroll to top