fbpx
Close

Oliver Lüütsepp tõi Akaasse Soome koondise liidri

Urpo Sivula tänasel pressikonverentsil koos oma uue peatreeneri Oliver Lüütsepaga (paremal). | Foto: Akaa Volley

Soome võrkpallis on täna tähelepanu keskpunktis üks põhjanaabrite tituleeritumaid võrkpallureid Urpo Sivula, kes sõlmis lepingu Oliver Lüütsepa juhendatava Akaa Volleyga.

“Tegu on kaheaastase lepinguga, mis ei sisalda endas mingeid välismaale siirdumise võimalusi,” ütles enam kui 200 korda Soome rahvusmeeskonda esindanud Sivula pressikonverentsil otsekoheselt ja andis märku, et ta plaanib meeskonda kogu selleks perioodiks ka jääda.

201-sentimeetrine diagonaalründaja oli tänavusel EM-finaalturniiril Soome koondise liider, kogudes viie mänguga 66 punkti. Soomlased jõudsid teatavasti alagrupist edasi kaheksandikfinaali, kus kaotasid hilisemale poolfinalistile Prantsusmaale.

“Ma tahaksin esiteks tõmmata natuke maha seda hurraad, mida Soome meedias juba kuulda on olnud,” naeris Lüütsepp. “Tõsi, see, et taolised mehed nagu Sivula, Eetu Pennanen ja Akseli Lankinen meie meeskonda tulevad, näitab, et klubi on teinud midagi õigest ja hästi.”

31-aastane Sivula on mänginud karjääri jooksul nii Türgis, Itaalias kui ka Prantsusmaal. Viimased neli hooaega pallis ta aga Soome esiklubis Sastamala VaLePa’s.

“Sivula üritas sel suvel tõsiselt välismaale mängima saada,” teab Lüütsepp. “Tal olid Poola ja Kreeka klubidega läbirääkimised, aga need jooksid liiva. Meie klubi on temaga kontaktis olnud pikemat aega. Urpo valik oli mõistetav, kuna ta elab Akaast 15 kilomeetri kaugusel ja tema perre sünnib veebruaris laps.”

Nimeast lisandujast hoolimata pole klubi Lüütsepa sõnul talle medaliootusi peale pannud.

“Sivula ise ütles täna välja, et selle meeskonnaga peab medali eesmärgiks võtma. Soome kolmel tugevamal klubil ehk Valepa’l, Loimaa Hurrikaanil ja Savo Volleyl on siiski poole suurem eelarve kui meil. Muidugi tahame me suurt triot üllatada ja võimalusel medali eest mängida, aga need kolm meeskonda on ikkagi jätkuvalt peamised pretendendid poodiumikohtadele,” lisas Lüütsepp, kellel on nüüd sisuliselt igale positsioonile ka väärt vahetusmees võtta.

Mullu meistriliigas läbi aegade parima ehk kuuenda koha teeninud Akaa on alustanud uut hooaega kahe võiduga. Meeskonna uus temporündaja Mart Naaber oli seejuures mõlemas kohtumises üks klubi edukamaid, tuues 16 (+13) ja 12 (+8) punkti.

“Mardi algus on olnud igati korralik,” tunnustab Lüütsepp. “Esimene mäng oli ta väga hea, teisel oli kogu võistkonnal veidi raske, kuna mängisime teist päeva järjest. Mardi numbrid olid ilusad sellest hoolimata. Loodan, et ta läheb siit ainult edasi. Alustada uues kohas on alati hea. Kõik on ta juba omaks võtnud ja kõigil on tema üle hea meel. Rünnak rünnakuks, aga kui ta blokis jätkab samamoodi – 4-5 blokipunkti mängus -, siis see teeks mulle eriti kõvasti rõõmu. Oleme blokile ka treeningutel tähelepanu pööranud.”

Homme ootab Akaat ees uue hooaja esimene tõsisem väljakutse, kui meeskond võõrustab Andrus Raadiku endist koduklubi Savo Volleyt. Lütsepp loodab, et edukas hooaja algus ja Sivula liitumine toovad saali täismaja ehk 600 pealtvaatajat.

scroll to top