fbpx
Close

Oliver Oravast Eesti meistriteni: Võrkpall24 teeb Tartus toimuvast indiaca klubide MM-ist otseülekandeid

Indiaca klubide MM.

Tartu Ülikooli spordihoones selguvad kolmapäeval viiendat korda klubide maailmameistrid (ingl. k. Open World Cup) indiacas. Võrkpall24 teeb koostöös Eesti Indiaca liidu ja Baltic Broadcastinguga finaalipäevast otseülekandeid. 

Nädalavahetusel alanud võistlustel osaleb 47 võistkonda 7 riigist. Lisaks Eestile on võistlustules Saksamaa, Luksemburgi, Šveitsi, Jaapani, Belgia ja Poola klubid. Võistlusklasse on kuus: mehed, naised, segavõistkonnad ning 40+ vanuseklassi mehed, naised ja segavõistkonnad. Klubide maailmameistreid selgitatakse indiacas iga nelja aasta tagant.

Võistluse ühe korraldaja ja mängija, igapäevaselt Tartu Bigbanki mänedžerina tegutseva Hendrik Rikandi sõnul ei tegeleta indiacaga kusagil maailmas kui professionaalse spordialaga, küll aga võetakse seda paaris riigis hobitasandil tõsiselt.

“Teravaimas tipus tegeletakse indiacaga kui tõsise hobiga. Näiteks maailma tugevaimal indiaca-riigil Saksamaal on võistkondades kolm treenerit ja füsioterapeut. Nad analüüsivad igat mängu samamoodi nagu võrkpallis,” ütleb Rikand. “Sakslastele on meil meeste konkurentsis raske vastu saada, küll aga võiksid meie naised neid heal päeval võita. Eesti on täna kolme maailma parema indiaca-riigi seas. Finaalis loodame näha ennekõike üht Eesti naiste ja segavõistkonda, lisaks peaksid kindlasti finaali pääsema meie naisseeniorid.”

Nimekamatest Eesti tegevvõrkpalluritest osalevad indiaca klubide MM-il Eesti koondise kandidaat Oliver Orav, kes juhendab kahte võistkonda treenerina, ning Tartu Ülikool/Bigbankiga viimastel aastatel Eesti meistriks kroonitud Renate Pikk, Katarina Vengerfeldt ja Kertu Lääne. Samuti lööb turniiril kaasa rannavõrkpallurina tuntud Kadri Leiten.

Eesti indiaca-klubidest osalevad kodusel MM-il Ülenurme Gümnaasiumi spordiklubi, Tähtvere Indiaca klubi, Telia Spordiklubi (Tartu ja Põlva võistkonnad), Tallinna Indiaca klubi, Indiaca klubi Reval ja Rapla Indiaca klubi.

Indiaca on võrkpalli-laadne mäng, kus kasutatakse tavalise palli asemel spetsiaalset sulgedega varustatud indiaca-palli.

Kolmapäeva ajakava:

9.00 Naisseenioride finaal
10.15 Seenioride segavõistkondade finaal
11.30 Meesseenioride finaal
13.30 Naiste finaal
14.45 Segavõistkondade finaal
16.00 Meeste finaal

*Finaalid, kus osaleb mõni Eesti võistkond, jõuavad kõigi huvilisteni eestikeelsete kommentaaridega.

scroll to top