Omavead maksid Selverile veerandfinaali avavaatuse

Tallinna Selver suruti võõral väljakul pikali, pildil meeskonna libero Sten Vahtras. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Äsjalõppenud Credit24 Balti liiga veerandfinaalpaari Tallinna Selver (4. asetus) – Gargždai Amber-Arlanga (5. asetus) esimeses kohtumises võttis Leedu klubi kindla 3:0 võidu. Sellega tegi Gargždai suure sammu ajaloolise saavutuse suunas, sest kunagi varem pole ükski Leedu klubi Baltimaade tšempionaadil finaalturniirile jõudnud.

Viimases omavahelises kohtumises leedukad alles laupäeval kodus 3:0 alistanud Tallinna Selver ei suutnud täna sama head esitust näidata ja pidi võõral väljakul vastu võtma 0:3 (25:22, 25:16, 25:21) kaotuse. Selver tegi osalt Gargždai korralikust esitusest tingituna kohtumises rohkelt omavigu, jäädes võistkondliku efektiivsusnäitaja juures vaid ühe punktiga plussi. Gargždail oli sama indikaator 24.

Kaotajameeskonna kasuks tõi vigastusega maadlev Oliver Orav 12 punkti (+5), temporündaja Mihkel Varblane panustas 10 punktiga (+6). Põhiründajatest oli väga kehv päev nii kapten Denis Losnikovil (3p, -8, rünnak 17%) kui ka Timo Lõhmusel (8p, -2, rünnak 21%). Amber-Arlanga poolel kerkis üleplatsimängijaks Daumantas Katinas, kes tõi 14 punkti (+10).

Midagi ei ole Selveri jaoks aga veel kadunud, sest finaalturniirile pääsemiseks on vaja saavutada kaks mänguvõitu. Samade meeskondade vaheline korduskohtumine leiab aset laupäeval kell 18, kus Selver vajab seeria pikendamiseks võitu. Vajadusel mängitakse pühapäeval ka kolmas veerandfinaalmatš.