fbpx
Close

Õnneliku juhuse saatel võrkpalli juurde naasnud Hailie Rivera: Saaremaa on võimeline Tartuga kulla eest heitlema

Omar ja Hailie Rivera on Saaremaal seninähtuga rahul. | Foto: Karl Rinaldo

Eesti naiste võrkpalliliiga ainus leegionär on tänavu Saaremaa klubi temporündaja Hailie Rivera. Nagu võrkpallisõbrad juba teavad, sattus temagi Maarjamaale täiesti juhuslikult.

Hailie tõi Eestisse abikaasa Omar Rivera, kes mängib tänavu Saaremaa meeskonna ridades.

“Me mängisime ja õppisime USA-s samas ülikooli neli aastat ja hakkasime juba esimesel aastal koos väljas käima,” räägib Hailie. “Kui ülikooli lõpetasime, elasime mõnda aega üksteisest päris kaugel, sest tema naases kodumaale Puerto Ricosse mängima ja mina siirdusin Filipiinidele. Seda toredam ongi see, et saame nüüd koos samas linnas elada ja võrkpalli mängida.”

Hailie tunnistab, et oli oma võrkpallikarjäärile mingil hetkel juba joone alla tõmmanud.

“Vigastasin poolteist aastat tagasi põlve eesmisi ristatissidemeid ja polnud kindel, mis minust edasi saab. Lõpetasin isegi agendiga koostöö ära. Nüüd, sügisel, ütles aga Omar äkitselt, et Saaremaal on ka naiskond. Ta ei teadnud seda enne siia jõudmist. Saaremaa võistkond oli nõus mind trennis katsetama ja nad ütlesid, et kui ma sobin, jätavad nad mu naiskonda. Siin ma nüüd olengi,” muigab Hailie, kes saab enda sõnul võrkpallimängu taas valudeta nautida.

“Võtan ühe aasta korraga. Ma pole veel kindel, mida tulevikus teen. Täiesti võimalik, et kui kõik läheb hästi, otsustan edasi mängida.”

Hailie tunnistab, et mõte temast kui liiga ainsast leegionärist mõjub veidi harjumatult.

“See on tõesti imelik! Olen näinud siin häid mängijaid ja seetõttu üllatabki see fakt mind. Aga mul on au olla ainus leegionär,” naerab Hailie.

Ameeriklanna usub, et 24-aastase pausi järel meistriliigasse naasnud Saaremaa võistkond võib tänavu Tartu Ülikool/Bigbankiga kulla eest heidelda.

“Ma arvan küll, et me oleme võimelised liigat võitma. Mängisime Tartu vastu suure osa kohtumisest punkt-punkti mängu, kuigi kaotasime lõpuks 0:3. Erinevalt Tartust polnud me selleks hetkeks veel koosmängu harjutanudki. Kui saame põhilised asjad oma mängus paika, on kõik võimalik,” usub 26-aastane Hailie.

Kui Hailie on kerkinud kiiresti Saaremaa naiskonna põhitegijaks, siis Omar Rivera jälgib kohaliku meeskonna mänge vahetusmeeste nurgast. Ühtpidi on sidemängija positsioonil ees kogenud lätlane Artis Caics, teiselt teeb puertoricolasele jätkuvalt põrguvalu põlv.

“Omari Saaremaa-karjääri algus on olnud vigastuse tõttu keeruline. Usun siiski, et ta suudab vigastuse seljatada ja hakata võitlema nii meeskonna esimese sidemängija koha kui ka tiitlite eest. Eesti-Läti liiga on kindlasti tugevaim, kus ta kunagi on mänginud. Isegi Rootsiga ei anna seda võrrelda. Siin on mängijad atleetlikumad ja tugevamad.”

Lõpetuseks, kuidas Hailie’le Saaremaa ja Kuressaare on seni meeldinud?

“Mulle meeldib siin väga! Saaremaal on heas mõttes vaikne,” kiidab ta. Jätkuküsimusele, kas Hailie vastaks talvel küsimusele samamoodi, vastab ta naerdes: “Ma arvan küll, aga küsi seda igaks juhuks talvel uuesti!”

 

scroll to top