fbpx
Close

Onupoegade edu valguses: kui suured on rannavolle MK-etapil auhinnarahad?

Esteban ja Marco Grimalt pärast Doha turniiri võidukat lõppu koos treeneriga. | Foto: FIVB

Maailma rannavõrkpallis on neil päevil rambivalguses tšiillased Marco Grimalt ja Esteban Gribalt, kes alistavad järjepanu maailma tippe. 

Ülemöödunud nädalal võidutsesid Grimaltid Sydney’s peetud kolme tärni MK-etapil, möödunud nädalal teeniti aga esikoht Doha nelja tärni turniiril. Kui kolme tärni turniiri võiduga teeniti 600 edetabelipunkti ja 10 000 dollarit, siis Kataris toimunud tippturniiriga kasseeriti 800 punkti ja 20 000 dollarit.

Erinevalt Sydney turniirist olid Dohas kohal sisuliselt kõik maailma paremad rannavõrkpallurid. Kõrgemaid ehk viie tärni turniire on MK-sarjas vaid kaks, neist esimene toimub juulis Šveitsis Gstaadis ja teine augustis Austria pealinnas Viinis.

Maailma edetabelis on Grimaltid kahe nädalaga tõusnud 22. kohalt juba üheksandaks.

Sydney’s mängisid tšiillased seejuures veerandfinaalis meie esipaari Kusti Nõlvaku ja Mart Tiisaarega. Grimaltid edenesid poolfinaali üle noatera, kaotades esimese geimi 19:21, kuid võites kaks järgnevat 29:27 ja 17:15. Tegu oli kogu turniiri pikima matšiga, mis kestis tund ja kuus minutit.

29-aastane Marco Grimalt ja 30-aastane Esteban Grimalt pole seejuures vennad, vaid onupojad. Estebani 32-aastane vend Rafael on muide Tšiili saalivõrkpalli koondise kapten.

Loe ka: Doha MK-etapp tõi Nõlvakule ja Tiisaarele korraliku boonuse ja karjääri kõrgeima edetabelikoha

scroll to top