fbpx
Close

Operatsioonist taastuv Kert Toobal võimalikest mantlipärijatest: mõlemad on igati tublid poisid

Kert Toobal on kodumaa eest käinud platsil üle 300 korra. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Tänasel pidupäeval selgub lõplik Eesti koondise nimekiri koduseks suurturniiriks. Eile operatsioonilaual käinud meeskonna raudvara Kert Toobal on sunnitud EM-i vahele jätma. Kes tõuseb aga kodupubliku ees vanameistri mantlipärijaks?

“Puhastati ja lihviti kõhre, et võimalikult sujuv oleks põlve liigutada. Narmendavad kohad põlves oli vaja kõrvaldada,” selgitas eile operatsioonilaual käinud Toobal.

Nüüd tuleb 42-aastasel sidemängijal võtta aeg maha ning korralikult lõikusest taastuda, et mängijakarjäär saaks valutult jätkuda. “Taastumine võtab aega alates kahest kuust, aga see on kõik individuaalne. Öeldi, et kahe nädala pärast võiks hakata ratast sõitma, seejärel võiks basseini minna ja nii edasi,” teatas klubihooaja esimeses pooles tugitoolisportlase rolli jääv Toobal.

Täna tehakse teatavaks Eesti koondise koosseis 1. septembril algavaks EM-turniiriks. Nüüd, kui juba 21 aastat tagasi koondisedebüüdi teinud raudvara on vigastusega audis, on võimalik esile tõusta noortel sidemängijatel Robert Viiberil ja Renet Vankeril. Märkimisväärne on see, et kui Toobal esmakordselt koondisesärgi selga tõmbas, oli Viiber 3-aastane, Vankeril seisis mõni kuu hiljem ees alles 2. sünnipäev.

Suvel koondise tegemistel silma peal hoidnud Toobal on ametivendade osas lootusrikas: “Mõlemad on igati tublid poisid. Nad on saanud juba piisavalt karastust. Kodupublik aitab neid ka kindlasti.”

Ühte teisele Toobal aga ei eelistanud, vaid näeb meeskonnasiseses konkurentsis ainult vett Eesti koondise veskile: “Käekirjati on nad erinevad, kuid see on treenerile ainult hea – kui ühel päeval ei tule ühel, saab julgelt teist kasutada. Natukene on välja kujunenud ka, et Viiber mängib natuke rohkem Vennoga, Vanker Teppaniga. Selle turniiri jooksul ei teki ilmselt sellist nii-nimetatud põhisidemängijat.”

Eile lõikuslaual käinud Kert Toobal. | Foto: erakogu

Aastaid koondise veduriks olnud Toobal ei tea veel, kuidas Tallinnas toimuvat alagrupiturniiri jälgib: “Oleneb, kuidas taastumine läheb. Pean nüüd kaks nädalat karkudel olema. Kindlasti tahaks saali koha peale vaatama minna, aga eks aeg näitab.”

Tänasel pidupäeval naudib Toobal pereringis kõike head ja paremat. “Suure osa päevast tähistan Game Ready masina otsas (kompressiooniseadeldis vereringe parandamiseks – toim.). Ent kartulisalat ja kiluleivad on ikka laual. Traditsioone tuleb elus hoida,” sõnas koondise pikaaegne kapten.

Soovime Kerdile kiiret taastumist ning loodame teda peagi taas platsil näha!

Viimased kontrollmängud peetakse 26.-28. augustil Saku Suurhallis Hispaaniaga. Eesti koondis alustab kodust EM-i 1. septembril lõunanaabrite vastu.

scroll to top