fbpx
Close

Orav ja Hääl aitasid Selveri võidule valitseva meistri üle

Rainer Vassiljev tüüris Tallinna Selveri taas võidule. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti meistrivõistluste vahegrupis teenis teise võidu vastne karikavõitja Tallinna Selver, kes alistas koduväljakul 3:1 (-25, 20, 14, 17) tiitlikaitsja Pärnu Võrkpalliklubi.

Tasavägise avageimi kaotanud, ent seejärel paremuse maksma pannud Selveri tulemuslikem oli Oliver Orav 19 punktiga (+17, rünnak 61%), Renee Teppan kogus 16 (+5, 63%) ja karjääri ühe silmapaistvama esituse teinud Helger Hääl 12 punkti (+8). Kristo Kollo lisas 12 (+5) ja neli blokipunkti kirja saanud Mihkel Varblane 8 punkti (+7). Kapten Andrus Raadik, kes elas hiljuti läbi kõhuviiruse, oli täna tagasi meeskonnas, ent väljakul ei käinud.

Pärnule tõi Atvars Ozolinš 15 punkti (+5), Kristaps Platacs lisas 13 (+3) ja Taavet Leppik 12 punkti (+8). Avo Keele hoolealused jäid numbriliselt kõige selgemalt võõrustajale alla seekord servil (17 viga ja vaid 2 ässa, Selveril 16 viga ja 8 ässa) ning blokis (3-8).

Selveri ja Pärnu tänavune omavaheliste mängude seis räägib nüüd pealinnaklubi kasuks võitudega 4:1. Meeskondade peatreenerid ehk Keel ja Vassiljev on teatavasti vanad tuttavad, kes olid aastate eest koos ka Eesti koondises vastavalt pea- ja abitreenerina.

Selver on kogunud vahegrupiturniiril, kus iga meeskond peab kokku neli kohtumist, kaks võitu, olles alistanud Pärnu kõrval ka TalTechi. Teatavasti võtab iga Eesti klubi Credit24 Meistriliiga ehk Balti liiga põhiturniirilt kaasa ka kohapunktid. Selver, kellel on Balti liigas veel kaks mängu põhiturniiril pidamata, võitleb teise koha eest Tartu Bigbankiga ning saab seega vahegruppi lõpuks juurde kas kolm või neli punkti. Pärnu oli põhiturniiril meie klubidest neljas ehk võtab vahegruppi kaasa kaks punkti. Vahegrupiturniiriga saavad selgeks Eesti meistrivõistluste poolfinaalpaarid.

Nädalavahetusel võõrustab Tartu Bigbank vahegrupimängus Saaremaad ja Pärnu TalTechi.

Vahegrupi tabel (põhihooaja punktid lisatakse juurde siis, kui põhiturniiril saavad Eesti klubide kohad paika).
scroll to top