fbpx
Close

Peatreeneri väljakule sekkumine Selverit Lätis ei päästnud, Bigbank ja TalTech olid võidukad

Andres Toobal ja Tallinna Selver. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Credit24 Balti liiga tiitlikaitsja Tallinna Selver läks haiguspuhangu tõttu nädalavahetusel Lätti vaid kaheksa meeskonnaliikmega, kelle hulka kuulub ka sidemängijast peatreener Andres Toobal. Erinevalt teistest Eesti klubidest jäi Selveril võõrsil võit ka võtmata.

Selver pidi võõrsil võtma vastu 1:3 (23:25, 25:19, 23:25, 19:25) kaotuse Jekabpilsilt. Selveri algkoosseis oli Läti meistri vastu haruldane: sidemängija Andres Toobal, nurgaründajad Denis Losnikov ja Timo Lõhmus, diagonaalründaja Helger Hääl, temporündajad Marx Aru ja Mihkel Varblane ning libero Sten Vahtras. Varus on vaid noor sidemängija Krister Õun. Puudu oli Selveril pea pool koosseisust, teiste seas ka Oliver Orav.

Viimati kuulus Toobal ametlikus võrkpallimängus algkoosseisu 2018. aasta kevadel, kui tüüris Prievidza klubi Slovakkia meistriks. 33-aastane Toobal tegi iseenesest pikka pausi arvestades soliidse partii, kogudes lisaks mängujuhtimisele ka kaks punkti rünnakul, kaks blokis ja ühe servil, ent võistkondlikult jäi meeskonna mäng siiski kehvaks. Diagonaalründaja Timo Lõhmus viibis väljakul nurgaründajana ja jäi hätta servi vastuvõtul (33%), temporündajana tuntud Helger Hääl ei saanud aga rünnakuid maha diagonaalis tegutsedes (12%).

Selveri resultatiivseim oli lõpuks Lõhmus 20 punktiga (+7), Denis Losnikov lisas 16 (+5) ja Mihkel Varblane 7 punkti (+1). Jekabpilsile tõi Eriks Voronko 15 punkti (+3).

Liider Tartu Bigbank alistas võõrsil oodatult 3:0 (25:19, 25:14, 25:20) Daugavpilsi. Valentin Kordas tõi Alar Rikbergi hoolealustele 20 (+11), Albert Hurt 11 (+8) ja Martti Juhkami 8 punkti (+5). Tartlased mängisid kahe peamise tempomehe Alex Saaremaa ja Mart Naaberita. Homme võib Bigbank kindlustada põhiturniiri võidu.

Võõrsil oli võidukas ka järgmise nädala euromängudeks valmistuv TalTech, kes võitis Jelgavat 3:0 (25:22, 26:24, 25:21). Janis Sirelpuu meeskonnale tõi Kevin Saar 13 (+5), Matej Šmidl 11 (+5) ja Rauno Tamme 9 punkti (+8). Ühtlasi on TalTech nüüd väga lähedal põhiturniiri teise koha tagamisele.

Homme kell 16 võõrustab Jekabpils Bigbanki ja kell 18 Daugavpils Selverit.

Tabeliseis.
scroll to top