fbpx
Close

Kas Nõlvak ja Tiisaar jõuavad tippturniiril Brasiilias suisa poolfinaali?

Mart Tiisaar ja Kusti Nõlvak mängisid teise kohtumise peaväljakul. | Foto: FIVB

Brasiilia idarannikul Itapemas jätkuval neljatärnisel rannavolle MK-etapil on Kusti Nõlvak ja Mart Tiisaar (maailma edetabelis 38.) jõudnud veerandfinaali, kus kohtuvad tugeva kohaliku duo Georghe Souto ja Andre Loyolaga. Mäng algab Eesti aja järgi kell 17.00.

Nõlvak ja Tiisaar alistasid möödunud ööl peetud kaheksandikfinaalis 2:1 (22:24, 21:19, 15:9) sakslased Lukas Pfretzschneri ja Robin Sowa (maailma edetabelis 57.). Tegu oli veerandfinaalide pikima mänguga, mis kestis 52 minutit. Vaatamata sellele, et Brasiilias on kätte jõudnud kevad ning kraadiklaasilt peegelduvad numbrid peaksid sarnanema minimaalselt Eesti südasuvega, on Itapema etapp kulgenud valdavalt vihmasajus.

Kolmanda asetusega George ja Andre, kes paiknevad maailma edetabelis 25. kohal, on seni kõik mängud võitnud tulemusega 2:0. Pääsu eest veerandfinaali saadi jagu rannavollemaailmas tuntud Taylor Crabist ja tema seekordsest paarilisest, USA saalikoondise nurgaründajast Taylor Sanderist 2:0 (21:16, 21:12).

Veerandfinaalides näeb kolme Brasiilia ning ühte Eesti, Itaalia, Rootsi, Taani ja Austria paari. Olgugi et maailma esikümne mängijad on hooaja lõpetanud ja Brasiilias ei mängi, tasub lisada, et kunagi varem pole Nõlvak ja Tiisaar neljatärnisel MK-etapil nii kaugele jõudnud.

Veerandfinaali pääsuga on eestlased kindlustanud juba 6000 dollarit preemiaraha. Esikoht teenib Itapemas 20 000, teine 16 000, kolmas 10 000 ja neljas 8000 dollarit.

scroll to top