Kas Saaremaa Võrkpalliklubi pääseb eurosarjas teist aastat järjest veerandfinaali?

Hindrek Pulk rünnakul. | Foto: Joosep Martinson/Saaremaa VK

Saaremaa Võrkpalliklubi alustab täna eurohooaega, kohtudes CEV Challenge Cupi kaheksandikfinaalis Ukrainas toimuvas “mullis” kohaliku meeskonna Horodokiga. Mäng algab kell 19.00. Kuigi esialgu oli info, et mängu saab vabalt inernetist vaadata, siis hiljem selgus, et legaalne võimalus Ukraina telekanali vaatamiseks ikkagi puudub. Küll aga teeb mängust ülekande Saaremaa Võrkpalliklubi (video uudise all). Nelja geimi järel on seis 2:2 (-20, 20, -22, 23).

Kui saarlased juhivad parasjagu Credit24 Meistriliigat ehk Balti liigat, siis Horodok on alustanud Ukraina meistrivõistlusi üheksa järjestikuse võiduga. Samas pole Ukraina klubis ühtegi leegionäri. Paari favoriidiks peetakse Eesti klubi.

Mängu võitja kohtub homme kell 18 algavas veerandfinaalis Tšehhi klubi Prahaga, kes alistas tänases esimeses mängus 3:1 (-21, 24, 23, 15) Lissaboni Sportingu. Austraallasest nurgaründaja Luke Smith tõi võitjatele suisa 27 punkti (+21, rünnak 68%). Matej Mihajlovic lisas 16 punkti (+7). Lissaboni tulemuslikem oli 16 punktiga (+11) Renan Freire Da Purificacao.

Saarlaste parim eurosarjatulemus pärineb eelmisest hooajast, kui tugevuselt kolmandas sarjas jõuti veerandfinaali, kus kaotati Itaalia tipule Milanole.

Saaremaa võimalik algkoosseis: sidemängija Alexander Tusch, nurgaründajad Keith Pupart ja Evandro Dias Souza, temporündajad Wennder Lopes ja Sauli Sinkkonen, diagonaalründaja Hindrek Pulk ning liberod Alari Saar ja Johan Vahter.