fbpx
Close

TalTech vajab eurosarjas edasipääsu tagamiseks taanlaste vastu kaht geimivõitu

Kevin Saar Gentofte vastu rünnakul. | Foto: CEV

Tallinna Tehnikaülikool jätkab täna Kopenhaagenis eurohooaega, kohtudes teist päeva järjest Taani meistri Gentoftega. Võrkpall24 vahendab kohapealt mängu otseblogi kaudu.

Võrkpall24 proovis teha telefoniga Eesti aja järgi kell 20.00 algavast mängust otseülekannet, ent mängu tehniline delegaat keelas selle ära. Tänast mängu näevad seega vaid need võrkpallisõbrad, kes on Kopenhaagenis saalis. Vabandame!

Eile teenis TalTech eurosarjas klubi ajaloo esimese võidu, alistades Gentofte 3:0 (25:18, 25:19, 25:20). Võitjatest kogus Matej Šmidl 17 (+9), Rasmus Meius 14 (+9) ja Kevin Saar 9 punkti (+3). Taanlastele tõi diagonaalründaja Steen Sorensen 14 punkti (+4).

Tänahommikusel treeningul rõhutas TalTechi peatreener Janis Sirelpuu, et avamängu kindlast võidust hoolimata ei tohi võistkond vastaseid alahinnata ja liiga kergekäeliselt mängule vastu minna. Ilmselt alustab Sirelpuu sama koosseisuga nagu eile ja kui kõik peaks minema plaanipäraselt, saaks kahe geimivõidu järel anda eurosarjas kogemust ka varumängijatele. Taanlased ei treeninud sarnaselt eilsele ka täna hommikul, mis on täiesti arusaadav, sest nagu eile selgus, on tegu amatöömeeskonnaga, kus ükski mängija palka ei saa.

Taanlaste puhul on huvitav jälgida, kuidas tegutsevad nende kaks rünnakuliidrit. Esiteks, kas TalTech suudab täna paremini pidurdada Steen Sorenseni, kes kogus avamängus 52-protsendilise rünnaku toel 14 punkti. Ja teiseks, mida teeb Gentofte kapten Mads Möllgaard. Eile oli kogenud nurgaründaja mäng täielikult liimist lahti – ta tegi rünnakul suisa kümme viga ja kogus lõpuks 7 punkti (efektiivsusnäitaja -7). Pole välistatud, et teise nurgamehe Anders Hartmanni asemel saadab restoranipidajast peatreener Ibrahim Alievski väljakule hoopis Kevin Saare endine meeskonnakaaslane Luzernis, Stig Toos Traagstadi, kes eile väljakule ei pääsenudki.

Paari võitja kohtub 16 parema seas suure tõenäosusega Rainer Vassiljevi ja Kristo Kollo endise koduklubi, šveitslaste Schönenwerdiga, kes alistas eile võõrsil peetud avamängus 3:0 (25:22, 26:24, 25:17) austerlaste Riedi. Schönenwerdi mängujuhina tegutses endine Saaremaa sidemängija Reto Giger. 1/8-finaalid on kavas alles jaanuaris.

TalTechi võimalik algkoosseis: sidemängija Martti Keel, nurgaründajad Kevin Saar ja Rasmus Meius, temporündajad Beau Graham ja Mihkel Tanila, diagonaalründaja Matej Šmidl ning libero Cris Karlis Lepp.

Gentofte võimalik algkoosseis: sidemängija Sebastian Mikelsons, nurgaründajad Mads Mölgaard ja Stig Doos Traagstad, temporündajad Sebastian Bach ja Rasmus Mikelsons, diagonaalründaja Steen Sorensen ning libero Kasper Nielsen.

Otseblogi leiab all oleva Facebooki postituse kommentaarid avades.

scroll to top