fbpx
Close

Tiisaar ja Korotkov püüavad tippturniiril Dohas kohta põhiturniiril

Dubai laagris: vasakult Martins Plavinš, Edgars Tocs, Mart Tiisaar ja Dmitri Korotkov. | Foto: erakogu

Hooaja esimesel kõrgetasemelisel MK-etapil Dohas alustavad täna kell 11.30 kvalifikatsiooniturniiri Mart Tiisaar ja Dmitri Korotkov.

Eesti duo, kes treenis viimased kolm nädalat Dubais koos Venemaa, Läti ja Itaalia paremate paaridega, teenis nelja tärni etapil kvalifikatsioonis 13. asetuse. Avaringis minnakse vastamisi maailma 57. paari, hollandlaste Jasper Bouteri ja Ruben Penningaga. Tegu on võrdlemisi noore paariga (vanus vastavalt 24 ja 23), kelle mäng rajaneb eelkõige kuuldavasti jõul. Põhiturniirile pääsemiseks tuleb eestlastel võita kaks mängu.

Kui Tiisaare nimi pikemat tutvustamist Eesti võrkapallisõpradele ei vaja, siis Korotkov keskendus lõplikult rannavollele aasta eest, mil naasis Belgiast, kus oli kaks hooaega mänginud saalivõrkpalli. Oma esimese MK-suve tegi ta seejuures juba aasta varem, 2019. aasta suvel, mil mängis koos Mihkel Tanilaga. 22-aastase Korotkovi MK-debüüt pärineb 2019. aasta maikuust, kui ta erandkorras just Tiisaarega Türgis toimunud MK-etapil osales. Toonasel kahe tärni etapil jäädi napilt põhiturniirilt ehk 24 parema seast välja.

Möödunud hooajal (ja ka praegu) on narvalase paariliseks tegelikult Timo Lõhmus, kellega koos osutati mitmel korral tugevat vastupanu ka meie esiduole Tiisaar – Kusti Nõlvak. Dohasse pääses Korotkov koos Tiisaarega mängima seetõttu, et Nõlvak on talvel olnud kohati kimpus seljaprobleemiga, samuti sai ta hiljuti isaks.

Otsepilt:

scroll to top