fbpx
Close

OTSEPILT V24’s | Viljandi ründab esiliiga finaalis Eesti võrkpallihooaja publikurekordit, kommenteerib Maar

Rakvere/BFM vs. Viljandi VK. | Fotod: Anna Mölter/Viljandi VK, Rakvere/BMF

Võrkpall24 teeb koostöös Viljandi Võrkpalliklubi, Baltic Broadcastingu ja ühe helde Eesti võrkpallisõbraga meeste esiliiga esimesest finaalmängust otseülekande. Kahe võiduni peetava seeria avaduell Viljandi ja Rakvere/BMF-i vahel algab laupäeval ehk homme kell 17.00.

Rakvere, mida juhendab Mehis Täpp, võitis põhiturniiri, kogudes 22 mängust 19 võitu. Sõelmängudes saadi esmalt võitudega 2:0 jagu tiitlikaitsjast Tallinna Ülikoolist ja seejärel taas 2:0 AB/Premium Rae vallast. Tauno Lipu juhendatav Viljandi oli põhiturniiril 17 võiduga teine ning sai seejärel 2:0 jagu nii Audentese SG/Noortekoondisest kui ka Võrust.

Oma esimest esiliiga tiitlit jahtiva Viljandi meeskonna tuntumad mängijad on endine Eesti koondise temporündaja, nüüd harrastajana nurgaründajana võrkpalli mängiv Meelis Kivisild ning Märt Tammearu vanem vend, Eesti esiklubist Tartu Bigbankist hooaja keskel üle tulnud Siim Tammearu. Võistkonna rünnakuid planeerib sidemängija Rauno Riiner, diagonaalründajana tegutseb endine meistriliiga temporündaja Martin Ruul. Ka Rakveres pole puudust võrkpallipublikule tuttavatest nimedest. Võistkonna tugitalad on vennad Pomerantsid, Kaspar sidemängija ning Kaarel kapteni ja nurgaründaja rollis. Kõrgeimal tasemel on varasemalt mänginud temporündaja Harri Palmar, kes tiirles eelmistel hooaegadel Saaremaa ja Pärnu ridades mängides ka eurosarjas.

Suurim küsimärk sportliku tulemuse kõrval on homme aga see, kui palju tuleb Viljandi spordihoonesse publikut? Poolfinaalis Võru vastu külastas mängu ametlikel andmetel 330 inimest, finaali loodab klubi tuua vaatama aga pool tuhat pealtvaatajat ehk sisuliselt täismaja. Kahe Eesti võrkpalliklubi kohtumine on toonud enim publikut sel hooajal saali detsembris, kui Tartus peetud karikafinaali Bigbanki ja Tallinna Selveri vahel oli vaatamas 600 inimest. Viljandi võib homme parimal juhul sedagi numbrit ohustada. Koduse klubivõrkpalli rekordpublik oli aga Tartu Bigbanki ja Kaasani Zeniidi CEV Cupi kohtumisel, mida vaatas kohapeal 1000 inimest.

Homse Viljandi ja Rakvere avaduelli otseülekanne algab juba kell 16.45 stuudioga. Mängu kommenteerivad Karl Rinaldo ja Eesti koondise libero, viljandlane Silver Maar. Kõikide geimide vahel pakutakse ka intervjuusid asjaosalistega. Seeria teine ja vajadusel ka kolmas mäng peetakse nädal hiljem Rakveres Rahu hallis.

scroll to top