fbpx
Close

Õunpuu jõudis juba peatreeneriameti võlusid ja valusid mekkida, kuid jätkab ikkagi mängijana

Andris Õunpuu. | Foto: volley.ee

Rakvere Võrkpalliklubi loobumisotsus mõjus mängijatest kõige rängemalt ilmselt kogenud Andris Õunpuule, kellest pidi saama meeskonna uus peatreener.

“Raigo Pärs (klubi eestvedaja ja mänedžer – toim.) ütles veel juuli alguses, et paneksin vaimu valmis, sest meeskond on pigem tegevust jätkamas,” meenutab Õunpuu nädalapäevad pärast lõplikku resolutsiooni mõtlikult. “Seljataha olid jäänud juba ka unetud ööd, sest ideid, kuidas ja mida meeskonnaga teha, jagus. Oleksin pundi kokku pannud. Tean, et see poleks olnud nii lootusetu kamp, nagu mõned ehk arvasid.”

Niisiis ei tulnud Rakvere meeskonna loobumisotsus ootamatult üksnes võrkpalliüldsusele, vaid ka inimestele klubi sees. Õunpuu oli Rakveres mänginud juba viis aastat, lisaks aitas ta klubi aasta-aastalt üha enam treeningute läbiviimisel.

“Rakvere tahtis kangesti tegutsemist jätkata, seda oli tegudest näha. Nädal enne “pauku” oli jutt veel väga positiivne, kuid kahjuks kadus üks suurtoetaja lõpuks tagant ära, sest ei näinud sellise meeskonnaga võimalust medalikonkurentsi sekkuda,” jätkab Õunpuu. Nimetatud suurtoetaja all peab kogenud nurgaründaja silmas Rakvere Maksimarketit ja selle esindajat, klubi juhtkonda kuulunud Priit Tederit, kelle panus moodustas meeskonna eelarvest märkimisväärse osa.

Kui Rakvere peatreeneri rolli astudes saanuks Õunpuu mängijakarjäär läbi, siis nüüd plaanib 35-aastane saarlane taas palli sõrmede vahele võtta.

“Teen salatrenni ja hoian end igaks juhuks vormis,” tunnistab Õunpuu. “Soov meistriliigas jätkata on olemas ning arvan, et võib-olla oleme juba paari päeva pärast selles osas targemad.”

Palju pakkumisi Õunpuul uue klubi osas laual olla ei saa. Kuna tegu on amatöörsportlasega, kes töötab Tallinnas täiskoormusel logistikuna, tulevad kõigi eelduste kohaselt kõne alla vaid Tallinna Selver ja TalTech.

Ent enne veel, kui saabub uus klubihooaeg, võib Õunpuud võistlussituatsioonis näha ilmselt rannas. “Juunis olin puhkuselainel, nüüd keskendun tööle ja kõhu maha jooksmisele,” muigab Õunpuu. “Uuskülaga (Rakvere VK põhimees Tanel Uusküla – toim.) oli plaan vollet mängima hakata küll, aga ta tahab nüüd hoopis triatleediks vist saada. Võimalik, et mängin Haveni sadamas toimuval turniiril Kevin Saarega.”

scroll to top