Päev, mis ajas segadusse: Nõlvak ja Tiisaar kogesid tippsuusataja silme all seninägematut

Kusti Nõlvak ja Mart Tiisaar välisleestlastest poolehoidjatega. Keskel rõõmustab Len Väljas isiklikult. | Foto: erakogu

Rannavõrkpallurid Kusti Nõlvak ja Mart Tiisaar on tõelised meelelahutajad, 21. sajandi gladiaatorid. Teistmoodi pole lihtsalt võimalik nende esitusi Edmontoni kolme tärni MK-etapi alagrupiturniiril kokku võtta.

Esimeses matšis kohtusid Nõlvak ja Tiisaar lätlaste Mihails Samilovsi ja Alesandrs Solovejsiga. Avageim võidetud 21:15, asusid meie mehed teist juhtima suisa 14:6. Tiisaar kiikas sel hetkel juba kõrvalväljakul toimuvale, et saada teada, kellega alagrupi n-ö finaalis (MK-etappidel mängitakse alagruppides play-off’i stiilis poolfinaal, finaal ja kolmanda koha mäng). Järgnes krahh. Lätlased tulid pika spurdiga järele ja võitsid geimi 22:20. Niivõrd suurt eduseisu polnud Eesti esipaar veel kunagi maha mänginud. Otsustavas geimis olid Nõlvak ja Tiisaar juba vaimselt löödud – 5:15 allajäämine tähendas mängu 1:2 kaotamist.

Õhtuseks teiseks mänguks, kus vastu tuli Austria duo Christoph Dressler – Alexander Huber, olid eestlased (taas) ümbersündinud. Avageim võideti 21:11 ja mäng näis kindla võidu suunas liikuvat. Teises geimis parandasid vastased aga oma mängu märgatavalt ning kohtumine ei tahtnud kuidagi läbi saada. Lõpuks suutsid Nõlvak ja Tiisaar siiski paremuse maksma panna ja võita geim maratonlahingu järel 39:37. Matš seega 2:0 meile.

Otsustavas mängus elasid Nõlvakule ja Tiisaarele kaasa seejuures neli väliseestlast. Teiste seas oli kohal ka Kanadat esindav eesti suusataja, MK-etapil poodiumilegi jõudnud Len Väljas, kelle õde on rahvusvahelisel tasemel rannavõrkpallur Kristina May. Kes teab, ehk oli just kahemeetrise Väljase Edmontoni õhus hästi libisev hääl see, mis aitas mängu lõpuks sini-must-valge poole kallutada.

24 parema seas kohtuvad Nõlvak ja Tiisaar Šveitsi paari Quentin Metral – Florian Breeriga.

Mart Tiisaar pani pärast turniiri avapäeva oma mõtted väga otsekoheselt ja humoorikalt kirja. Tema muljeid saab lugeda siit.