fbpx
Close

Päeva täht | Eesti koondise parimas mängijas polnud EM-i avamatšis kahtlust

Kristi Nõlvak. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti rahvusnaiskonna EM-finaalturniiri teekonnal valib Võrkpall24 iga mängu järel päeva tähe. Avapäeval kohtus Eesti Budapestis Ungariga, kellelt saadi 0:3 (17, 15, 17) kaotus.

Päeva täht: Kristi Nõlvak.

Eesti koondise libero Kristi Nõlvak tegi Ungari vastu ennastsalgava esituse. Olgugi et Nõlvak viibis erinevalt meie vastuvõtuosakonna ülejäänud liikmetest väljakul kogu kohtumise, servisid ungarlannad tema peale vaid 12 korral. Põhjust pole vaja kaugelt otsida: Nõlvaku vastuvõtuprotsent küündis Eesti naiskonnast ainsana 50-ni. Ent veelgi parem oli Nõlvak selles töös, mis statistikas ei kajastu – kaitsemäng. Nõlvak seisis heale liberole omaselt tihti just seal, kuhu vastased palli suunasid. Ühe pallivahetuse ajal tegi ta seda suisa kolmel korral järjest! Paraku ei õnnestunud meie ründajatel kaitses üles toodud palle eile hea protsendiga realiseerida.

30-aastane Nõlvak on meie põhikoosseisust ainus võrkpallur, kes mängis lõppenud hooajal koduses amatöörliigas. Kõik teised meie põhinaised mängisid tänavu võrkpalli professionaalidena välisliigades, Nõlvak tegi aga sporti töö kõrvalt.

Elurõõmust pakatav Nõlvak on pärit suurest võrkpalliperest – tal on neli õde ja kolm venda. Neist tuntumad on treenerist ema Raini Stamm ja noorem vend Kusti Nõlvak, kes moodustab täna Mart Tiisaarega Eesti tugevaima rannavolleduo. Muide, ka Kristi kuulub rannavõrkpallis Eesti paremikku. Koos Mari-Liis Graumanniga on ta võitnud kolm Eesti meistritiitlitki. Nii pole ka ime, et Kristi ja tema harrastusvõrkpallurist elukaaslane Raul Liinev rajasid vahetult pärast tänavu Kernusse kodu soetamist maja kõrvale imelise rannavolleväljaku, kus koos sõpradega lisatrenne saab teha. Aga kui tööpäev on seljataga, jalad sporditegemisest väsinud ning hing vajab kosutust, tegeleb Nõlvak klaverimängu ja laulmisega. Sedagi teeb ta edukalt.

Kristi Nõlvaku kodumaja kõrvalt leiab muinasjutulise rannavolleväljaku. | Foto: Karl Rinaldo
scroll to top