fbpx
Close

Päeva täht | Eesti koondise silmapaistev erand, Võru võrkpallipere teerajaja

Eliise Hollas. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti rahvusnaiskond kaotas eile Budapestis jätkuvatel Euroopa meistrivõistlustel 0:3 (18, 12, 10) eelmise EM-i finalistile Hollandile.

Päeva täht: Eliise Hollas

Temporündaja Eliise Hollas oli eile Eesti koondises meeldiv erand, kes suutis tugevast vastasest ja suurest kaotusest hoolimata teha oma senise turniiri parima mängu. Rünnakud 7-st 4 (57%), serviässasid 2 ja blokipunkte 1. Kokku meie resultatiivseimana igati tublid 7 punkti, efektiivusnäitaja +5. Nii pole ka ime, et võrkpalliliidu fotograafil Gertrud Alatarel õnnestus muidu üsna tagasihoidliku loomuga naisest teha mängu ajal mitu pilti, kus võrulanna kõvasti rõõmustab.

Tasakaalukas Hollas, kes tunnistas enne EM-i Võrkpall24’le antud intervjuus, et ei saanud koondise edu tõttu tänavu erinevalt eelnevatest suvedest lõpetamismõtteid mõlgutada, on praeguse seisuga ainus Eesti naiskonna põhitegija, kes jätkab karjääri oma senises koduklubis. 185-sentimeetrine Hollas alustab nimelt Prantsusmaa kõrgliigaklubis Terville’is juba neljandat hooaega.

Hollas on veel mitmes mõttes Eesti koondises silmapaistev tegelane. Eestis pole just palju tippsportlasi, kes oleks Tartu Ülikoolis õppinud nii arstiteadust kui ka IT-d. Ja muidugi need Hollased… Eliise on Võrumaa imelise võrkpallipere vanim õde. Tema kõik neli nooremat õde tegelevad võrkpalliga: Anett (24) ja Heleene (22) on Eesti rannavollekoondislased ning Greete (20) ja Salme Adeele (15) saalivõrkpalli noortekoondislased.

Muide, Heleene mängiks praegu meie naiskonnaga EM-il, kui ta poleks otsustanud suvel koos Liisa Soometsaga rannavollele keskenduda. Ent tagantjärele vaadates oli otsus ilmselt igati õige, sest Heleene ja Liisa tegid elu edukaima hooaja, võites lisaks kõikidele kodustele turniiridele ka kaks rahvusvahelist võistlust. Seegi pole veel kõik, sest Eliise vend, 11-aastane Hendrik Hollas mängib samuti võrkpalli ja on seadnud endale kindla sihi – esindada tulevikus Eesti koondist (vaata Paides Eesti rannavolle meistrivõistlustel tehtud intervjuud Aneti ja Hendrikuga videost alates 6.25).

Eliise Hollas (nr 7) koos naiskonnakaaslastega punktivõidu üle rõõmu tundmas. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee
scroll to top