fbpx
Close

Päeva täht | Rekordinaine, kes kuulub ühes elemendis Euroopa absoluutsesse tippu

Nette Peit rünnakul. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti rahvusnaiskond andis EM-finaalturniiri kolmandal päeval Rumeeniale kõva lahingu, ent kaotas lõpuks 1:3 (23:25, 32:30, 19:25, 21:25).

Päeva täht: Nette Peit

Kui üldse miski siin ilmas enam kindel on, siis just see, et Nette Peit väärib eilse mängu parima auhinda täielikult. Peit, olgugi et saarlane, on tõeline eestlane, kes ei saa alguses vedama ja pärast pidama. Kui avamängus Ungari vastu piirdus nurgaründaja 4 punktiga (-2), siis teises Horvaatiaga silmitsi seistes kogus juba 11 punkti (+1). Eilne partii oli aga klass omaette: 31 punkti (+19). Karjääri punktirekord tiitlivõistlustel – seda annab järele teha. Ja isegi siis, kui Eesti hakkab EM-ile regulaarselt pääsema, jääb Peidi EM-i punktirekord löömatuks ilmselt pikaks ajaks.

Reeglina saab võrkpallimängus enim tõsteid diagonaalründaja, kelle peamine ülesanne ongi punktide toomine. Eesti koondises on suurimaks ründejõuks kujunemas aga just nurgaründaja Peit. Eile teenis 177-sentimeetrine mängija suisa 51 tõstet (võrdluseks: Kertu Laak ja Anu Ennok said võrdselt 32), millest realiseeris sisuliselt pooled ehk 25. Lisa tuli kolme punkti näol nii servi kui blokiga. Ja oma Achilleuse kanda õnnestus Peidil samuti varjata, sest servi vastuvõtt oli tal sel turniiril esmakordselt korralik (26 puudet, 46%).

Kas Peidi rünnakuvõimsus on üllatav? Kindlasti mitte. Peidil jäi seljataha elu edukaim välishooaeg. Temast sai kiiresti Kangasala naiskonna liider ja Soome liiga üks silmapaistvamaid mängijaid. Tänu edukale esinemisele pani põhjanaabrite esiklubi Salo kohe pärast hooaja lõppu Peidi lauale lepingupakkumise, millele eestlanna mõistagi alla kirjutas. Euroopa tugevamatest liigadest lahutab Peiti veel stabiilsus – eelkõige servi vastuvõtul, aga veidi ka rünnakul. Uus klubihooaeg tõotab tulla igatahes huvitav, sest Peit ja Anu Ennok panevad end Salo naiskonna ridades proovile teugevaimas eurosarjas ehk Meistrite liigas.

Peit on saanud meedias viimase aasta jooksul, mil naiskond edukalt on esinenud, tähelepanu vähem, kui vääriks, kuigi algkoosseisu kuulus ta ka sisuliselt kogu valiktsükli ajal. Sellel on oma põhjus: Peit ei naudi intervjuude andmist ja jätab hea meelega sportlaste mängujärgse “töö” jutukamatele koondisekaaslastele.

Ja lõpetuseks, te küsite, mil moel üks kleenuke Eesti naine nii võimsalt tagaliinist ründab? Aga palun, siin on teile video näol vastus. Peit kuulub hüppevõime poolest kahtlemata Euroopa võrkpalli absoluutsesse tippu.

 

View this post on Instagram

 

Kui tšarterlendu on tarvis, siis rakettide suguvõsast pärit Nette Peit tuleb appi. @nettepeit

A post shared by Võrkpall24.ee (@vorkpall24.ee) on

scroll to top