Päevad pole vennad – eile suurepärase partii teinud TÜ/Bigbankil jätkus Balti liiga finaalis Kaunase vastu jõudu vaid geimiks

Tartu Ülikool/Bigbanki naiskond ja kapten Ann Starkopf rõõmustamas teenitud teise koha karika üle. | Foto: kuvatõmmis Postimehe ülekandest

Täna tõmmati joon alla naiste Balti liigale, kui kullaheitluses läksid omavahel vastamisi põhiturniiri võitja ja Final Fouri võõrustaja Kaunase VDU ning meie oma Tartu Ülikool/Bigbank (3.). Baltimaade parimaks vollenaiskonnaks krooniti Kaunas tulemusega 3:1 (25:19, 25:17, 22:25, 25:17)

Eilsetes poolfinaalides sai Tartu kindla 3:0 võidu teise Eesti klubi Tallinna Ülikool/Kikase üle ja Kaunas oli tulemusega 3:1 üle neist poole tunni autosõidu kaugusel olevast Jonavast.

Mängu käik:

Avavaatuse algus oli tasavägine, kuid seejärel panid kodupubliku lemmikud natukene gaasi juurde ja said mõnepunktilise edu. Oli küll palju pikki pallivahetusi ja kõvasti võitlust, kuid Kaunas duubeldas oma edu ja võitis esimese geimi 25:19.

Teist minimatši alustas natuke paremini meie naiskond, minnes 4:2 juhtima. Mõni minut hiljem leiti end juba punktilises kaotusseisus. Seejärel hakkas tartlannade mäng lagunema ja koduvõistkond haaras 21:14 edu. Bigbank nii suurest kaotusseisust välja tulla ei suutnud ja kaotas geimi 25:17.

Selg vastu seina olukorras olnud Tartu alustas kolmandat vaatust bravuurikalt, kui läks 9:6 juhtima. Seda väga pikalt kahjuks hoida ei suudetud ja Kaunas jõudis 13:13 viigini. Kuni päris geimi lõpuni jagati punkte sõbralikult, kuid viimane sõna jäi Bigbankile, kes geimivõiduga 25:22 vähendas üldseisu 1:2-le.

Neljandas geimis oli mõlema naiskonna mäng kõikuv. Geimi ja mängu edenedes hakkasid aga võõrustajad kindlamalt tegutsema ja said sisse 21:17 edu. Mõned lihtsad eksimused meie poolelt ja tänavune naiste Balti liiga karikas rändas Leetu. Viimaseks jäänud geim lõppes seisuga 25:17.

Statistika:

Meie naiskonna resultatiivseimad olid Ingrid Kiis 13 ja Laura Reiter 12 punktiga (efektiivsus -4 ja +3). TÜ/Bigbanki vastuvõtt oli 51%, rünnak 36%, lisaks teeniti kõigest kaks blokki ja löödi neli ässa.

Kaunase tulemuslikem oli Vilte Bogdanovic 18 punktiga (+9). Värsked tšempionid said serve vastu 57-protsendiliselt, rünnakuid lahendati 35-protsendiliselt, lisa tuli seitsme bloki ja kümne ässa näol.