Palju draamat, Šmidl sai punase kaardi, kuid TalTech pääses seitsmeaastase pausi järel Balti liiga finaalturniirile!

TalTechi võidukas meeskond. | Foto: Melani Mai Kruuda

Credit24 Meistriliigas selgus viimane finaalturniirile pääseja, kelleks on TalTechi võrkpallimeeskond, kes alistas korduskohtumises Riia Tehnikaülikooli. Varasemalt olid endale koha nelja meeskonna osalusel toimuvale turniirile taganud Tartu Bigbank, Pärnu Võrkpalliklubi ja Gargždai Amber-Arlanga.

Kolmapäeval Lätis peetud avamängu oli võitnud TalTech tulemusega 3:1. Tänane teine lahing oli tükk maad põnevam ja ka selle suutis enda kasuks pöörata Eesti meeskond, seekord lõpptulemuseks 3:2 (22:25, 25:20, 25:20, 23:25, 18:16). Tallinna klubi pääses geimidega 2:1 ette, kuid Riia polnud oma viimast sõna veel öelnud ja viis mängu otsustavasse geimi. Viimases minimatšis oli põnevust täie raha eest. Geimi keskosas läks ütlemiseks Matej Šmidli ja Patriks Pinka vahel, kes mõlemad said kollase kaardi. Hetk hiljem oli aktsioonis taas Eesti klubi ainus leegionär, kes jäi pärast punktiks löödud palli vastast pikalt silmitsema ja sai selle eest punase kaardi. TalTech läks 11:6 juhtima, kuid seejärel tuli servima Dmitrijs Špakovs, kes lõi head servi ja seis oli viigis 11:11. Seejärel jagati punkte kordamööda ja Šmidli edukas rünnak lõpetas geimi ja ühtlasi kogu mängu.

TalTechi resultatiivseim oli Kevin Saar, kes tõi 25 punkti (+12), Šmidl toetas teda 24 ja Rauno Tamme 16 punktiga (efektiivsus vastavalt +9 ja +7). Meie meeste vastuvõtt oli 66%, rünnak 46%, lisa tuli 12 bloki 9 ässa (5 Martti Keel) näol.

Riia tulemuslikem oli 21 punktiga (+7) Matiss Gabdulins. Külalised said serve vastu 50-protsendiliselt, rünnakuid lahendati 39-protsendiliselt, lisaks teeniti 10 blokki ja löödi 6 ässa.

Credit24 Meistriliiga finaalturniir toimub 25. ja 26. veebruaril Tartus A.Le Coq spordihoones.