fbpx
Close

Pariisi Volley plaanib paari aastaga kerkida Euroopa tippu, Kreeki nähakse võtmerollis ka tulevikus

Ardo Kreek Pariisi Volley mängupäeva reklaamil. | Foto: Pariisi Volley

Ardo Kreegi karjääri seitsmes hooaeg Pariisi Volley’s kujuneb omamoodi eriliseks, võis eeldada juba suvel, kui selgus, et Prantsusmaa üks tippklubisid peab tänavu mängima esiliigas. Seda, kuidas on hooaeg aga tegelikult kulgenud, uuris Võrkpall24 temporündajalt endalt.

Üheksakordne Prantsusmaa meister alustas hooaega viie järjestikuse 3:0 võiduga, kuni möödunud nädalavahetusel alistati võõrsil peetud mängus Saint Jean D’illac “kõigest” 3:2. Kreek oli 15 punktiga (+8) üks kohtumise resultatiivsemaid.

“Tegelikult on olnud päris raske hooaeg,” tõdeb Kreek alustuseks. “Just vaimselt. Alguses võidad ühe mängu 3:0, siis võidad teise mängu 3:0… Lõpuks võitsime viis mängu 3:0. Selliste tulemuste puhul võib tahes-tahtmata mingil hetkel keskendumine kaduda. Aga pingutada ja tööd teha on tulnud ikkagi palju. Päris sirge jalaga ei saa mängudele vastu minna.”

Pariis on aste madalamale langemisest hoolimata suutnud säilitada suures plaanis oma eelmiste aastate taseme, vaid nurgaründajate osakond on Kreegi sõnul veidi lahjem. Hiljuti sai meeskond kuulda ka head uudist: kohalik võrkpalliliit lubab Pariisil ikkagi osaleda Prantsusmaa karikavõistlustel. See tähendab aga, et meeskonnal on edu korral võimalus püüda järgmiseks hooajaks kohta eurosarjas (CEV Cup).

“Pärast maksupettuste jama vahetus klubis president ja kogu asjaajajate ring ning nüüd likvideeritakse eelmise aasta võlgu. Uued sponsorid on leitud ja tundub, et asjad liiguvad tõesti õiges suunas. Plaan on paari aastaga ehitada üles Euroopa tipus mängiv klubi. Ka mängijad on positiivselt meelestatud,” ütleb Kreek, kes võitis Pariisiga 2014. aastal tugevuselt teise eurosarja.

Eestlane, kes on meeskonna üks viiest leegionärist, tunnistab, et klubi on temaga rääkinud juba ka järgmisest hooajast.

“Nii varakult polegi kunagi järgmise hooaja kohta maad uuritud,” muigab tallinlane. “Ja ega teagi… Kui klubil on nii suured plaanid, siis võiks siin ehk tõesti ka tulevikus mängida.”

Isiklikus plaanis pole Kreegil samuti häda midagi. Viimaste aastate kõige vaiksem koondisesuvi seljataga, jõudis temporündaja kiiresti heasse vormi. Hetkel paikneb ta temporündajate arvestuses kasuteguri poolest esiliigas esimesel kohal.

“Kuna suve alguses sain koondisest puhkust ja teises pooles tekkis tobe vigastus, sai puhata päris palju. Nüüd on füüsiline pool ja kõik muu vaikselt tagasi tulnud,” kinnitab Kreek.

Ent kas Kreek talviseks EM-valikmänguks Läti vastu kodumaale saabub?

“Mul on pilet juba ostetud,” kõlab kiire vastus. Tõsi, oleks ju patt oma endise treeneri Avo Keelega kohtumisest kõrvale jääda.

Prantsusmaa esiliigat jätkab Pariis (17 p) aga juba homme kodus oma tugevaima konkurendi Saint-Nazaire’i (14 p) vastu.

scroll to top