fbpx
Close

Pärnakad valmistuvad euromänguks, kuid CEV ei tulnud eestlaste soovile vastu

Pärnu kapten Martti Keel tõstel. | Foto: Riina Vals/SK Duo

CEV Challenge Cupil vastaste loobumise kaudu veerandfinaali jõudnud Pärnu Võrkpalliklubi asub pääsu eest nelja parema sekka heitlema 4. veebruaril, kui kohtub Türgis kohaliku meistriliigaklubi Ankara Ziraat Bankasi või küproslaste Nicosia Omoniaga.

Pärnu klubi mänedžeri Reio Tilga sõnul soovisid pärnakad oluliselt soodsama ja parema lennuühenduse tõttu tõsta mängu päev varasemaks, ent Euroopa võrkpalliliit (CEV) ei nõustunud ettepanekuga. Põhjenduseks toodi, et Ankara ja Nicosia mängivad kaheksandikfinaali 2. veebruaril ning edasipääsejale soovitakse anda seejärel üks puhkepäev. Ilmselt oli otsuse taga mingil määral ka türklaste lobitöö.

“Lennupileteid vaadates tuleb nutt peale,” märkis Tilk. “Veerandfinaali jõudmisega teenib klubi CEV-ilt 10 000 euro. Praegu paistab aga, et üksnes meeskonnaga Ankarasse ja tagasi lendamine võib minna maksma auhinnarahast veelgi rohkem.”

Alates veerandfinaalist peab Tilga sõnul olema mängu korraldajate poolt tagatud taraflex-põrand, spetsiifilistele nõutele vastav valgustus ja otseülekanne, mis läheb EuroVolley TV-sse. Võrkpalliliidus võistluste direktorina töötav Robin Ristmäe kinnitas täna Võrkpall24’le, et alaliit asub uurima, kas euromängu otsepilt on võimalik tuua ka Eesti spordisõpradeni.

Ülejäänud poolfinalistid on madalaimas eurosarjas juba selgunud. Nendeks on Ankara Halkbank, Milano Powervolley ja Praha, kes said jagu vastavalt Cannes’ist, Bukaresti Dünamost ja Horodokist.

scroll to top