fbpx
Close

Pärnakate hetkeseis: eelarve langeb kohinal, kuid viie mängijaga on kokkulepe olemas

Pärnu Võrkpalliklubi. | Foto: CEV

Pärnu Võrkpalliklubi tegevjuhi ja mänedžeri Reio Tilga hinnangul võib valitseva Eesti meistri eelarve langeda uuel hooajal umbes poole võrra. See tähendaks, et nende eelarve jääks 100 000 ja 150 000 euro juurde.

“See on õunte pealt öeldud, aga jah, me arvame, et uuel hooajal tuleb ilmselt mängida senisest 40-50 protsenti madalama eelarvega,” ütles Tilk kolmapäeva pärastlõunal Võrkpall24’le. Suurusjärgus 15 protsenti on klubi kaotanud juba sellega, et ei müü sellest suvest Pärnu rannas suvitajatele enam jäätist ega õlut.

Pärnakad panid meeskonna komplekteerimise pausile koroonaviiruse saabudes ega ole tänaseni varasemate toetajate ja potentsiaalsete uute sponsoritega rääkima asunud, sest kõigil on piisavalt tegemist oma äride elus hoidmisega. “Kaubamajakas, Ehituse ABC, Unibet, Viiking Spa ja teised meie suuremad toetajad – nendega on kõik veel lahtine. Kinnitust jätkamise osas pole. Olen vaid nii palju kuulnud, et Pärnu linn ei plaani kultuuri ja spordi eelarvet vähendada.”

“Olen tegelenud paberimajandusega ja saatnud kõikvõimalikke taotlusi, kust on võimalik toetust saada. Täna olin Heleniga (võrkpalliliidu peasekretär Helen Veermäe – toim.) ühenduses ja sealt tuli vähemalt see hea sõnum, et riik on otsused teinud ja peagi hakatakse klubidele 1,2 miljoni euro suurusest potist toetusi välja jagama. Nagu ma aru sain, siis täies mahus taotlusi ei rahuldatud – päris palju kärbiti neid -, aga midagi ikkagi saab. Lähipäevadel peaksid ka ametlikud otsused saabuma,” ütles Tilk, kes summadest enne ametlikke otsuseid ei soovinud rääkida.

Pärnakad jõudsid enne koroonat jätkamise osas kokkuleppele viie mängijaga: sidemängijad Martti Keel ja Richard Voogel, libero Silver Maar, nurgaründaja Tony Tammiksaar ja lätlasest diagonaalründaja Kristaps Platacs, kellega sõlmiti eelmisel suvel kolmeaastane leping.

“Eks muutuva eelarve tõttu tuleb nende palganumbrid veel ilmselt üle vaadata. Kui eelarve tuleb planeeritust oluliselt väiksem, siis on loomulik, et me ei pääse kärbetest,” tõdes mänedžer.

“Kui Maar peaks saama välismaalt hea pakkumise, siis laseme tal mõistagi minna. Praeguses seisus, kus isegi Kemerovo ja Soome koondise libero Lauri Kerminen on kuuldavasti tööta, ei tundu see siiski kuigi tõenäoline,” selgitas Tilk.

Kolm Pärnu meeskonna mängijat – temporündajad Mhait-Martin Pool ja Mattias Rahuoja ning libero Allar Keskülla – lähevad suvel 11 kuuks kaitseväkke. Isegi juhul, kui nad saavad meeskonda mängudel aidata, pole alust loota, et noored mehed selle aja jooksul arengus sammu edasi astuks.

Ent kas keegi leegionäridest peale Platacsi ei tahaks Pärnus jätkata? “Ilmselt kõik tahaksid,” muigas Tilk. “Eder (Levi Kock) on sõlminud Portugalis juba uue lepingu, aga teised mehed (Ygor Duarte ja Andrei Gvozdev) on vabad. Minul pole meie tänavuste leegionäride kohta ühtegi paha sõna öelda. Venelane (Gvozdev) natuke alguses viilis treeningutel, aga kui teda hakati võtma kui venelast, siis sai kõik korda. Kuna kõik leegionärid tulid hea hinnaga, siis oli nende panus korralik.”

Pärnu meeskonna juhendajana jätkab teatavasti Avo Keel. Kas tema abilisena saab tööd jätkata tunnustatud noortetreener Toomas Jasmin? “Ei oska veel öelda. See sõltub, kui palju me abilisi saame palgata. Mängijatest eelistame ennekõike Pärnu ja Eesti noori. Ja kui mõni eestlane ei leia välismaalt klubi, siis toome ikka tema, mitte leegionäri,” vastas Tilk.

Lõpetuseks, möödunud suvel oli Pärnu huvitatud kahe tuntud nurgaründaja, nii Andrus Raadiku kui ka Keith Puparti palkamisest. Kas tänavu on samuti uuritud vanameistrite olukorra kohta?

“Raadik pani sotsiaalmeediasse just pildi, kus ta näitas, et on Soomes perega kinnisvara soetanud. Usun, et sellise sammu järel ta vaevalt Eestist klubi otsib – pigem vaatab ikka Soomes ringi. Ja Keithi vastust ootan eelmisest kevadest juba. Ta lubas teada anda, kui asjad hakkavad selgeks saama,” naeris Tilk.

scroll to top