fbpx
Close

Pärnu alistus viiegeimilise lahingu järel TalTechile, kuid kas kaotas lisaks mängule veel ka järjekordse põhimehe?

Kas Pärnu värskeim täiendus Gabriel Calvacante jookseb veel tänavusel hooajal platsile? | Foto: volley.ee/Gertrud Alatare

Täna tehti TalTechi spordihoones algust Credit24 Eesti meistriliiga poolfinaalidega, kui avamäng peeti TalTechi ja Pärnu Võrkpalliklubi vahel. Kolme võiduni peetavat seeriat asus pärast üles-alla kulgenud põnevusmatši 3:2 (21:25, 25:18, 25:20, 18:25, 15:13) võiduga juhtima TalTech, vahendab volley.ee.

Avo Keele hoolealused said algul paremini oma mängu käima, minnes vastase serviveast ette 11:7 ja üsna kindlalt hoiti avavaatus enda kontrolli all. Mazenko blokk ja Žukovi rünnak andsid Pärnule juba 18:12 eduseisu. TalTech vahetas Martti Keele asemel mängu Aleksander Eerma. Geimi lõpus tuli Pärnu peatreeneril siiski mõtlemisaega kasutada, kui TalTech kolme punkti kaugusele (23:20) jõudis. Geim siiski Pärnule 25:21. Pärnul oli suur üleolek blokis – 7-1.

Teine geim algas mõlemalt poolt taas algkoosseisudega, vaid TalTechil jätkas sidemängijana Eerma. See vaatus sujus paremini kodumeeskonna jaoks, Tamme serviässast mindi 9:5 ette ja geimi keskel kasvatati edu Šmidli rünnaku järel juba 18:9-le ning see vaatus läks TalTechile tulemusega 25:18.

Kolmas geim kulges tasavägiselt, kuni Šmidli serviäss TalTechi 15:12 juhtima viis. Viigini suvepealinna meeskond enam ei jõudnud ja selle vaatuse võitis Janis Sirelpuu juhendatav TalTech 25:20 ja nii oli pealinna klubi võidust geimivõidu kaugusel.

Neljandas geimis tuli Pärnul platsile vägesid juhatama Richard Voogel. See geim algas samuti punkt-punktis, kuni pärnakad 7:4 edu saavutasid. Mazenko kasvatas vahe 12:7-le ning edasi kulges geim Pärnu dikteerimisel. Geimi keskel sekkusid Rasmus Meius ja Jan Markus Üprus. Geim kuulus Pärnule, seisuks 25:18.

Otsustavas vaatuses jätkati samades koosseisudes nagu neljandas. Viiendat geimi läks Pärnu meeskond 4:1 juhtima ja Sirelpuu kasutas mõtlemisaega. Sellele järgnes Šmidli eksimus ja õige pea olid külalised juhtimas 8:5. TalTech jõudis korduvalt punkti kaugusele, viiginumbrid tulid tabloole seisul 10:10. Geimi lõpuni mindi tasavägiselt ja esimesena sai matšpalli TalTech seisul 14:12, viimasel rünnakul vigastas aga Pärnu nurgamees Cavalcante jalga ning pidi platsilt lahkuma. Pärnakate jaoks oleks see teise nurgaründajast põhimehe kaotusega, kuna hooaja alguses sai Tony Tammiksaar niivõrd tõsise vigastuse, mis jätab ta hooaja lõpuni palliplatsilt eemale. Järgmise punkti sai Pärnu ja Keel võttis veel aja maha. Mängu lõpetas Šmidli pommlöök, andes kodumeeskonnale 15:13 geimivõidu. Mäng seega 3:2 TalTechile.

Statistika:

TalTechi edukaim oli 33 punktiga (+21) Matej Šmidl, Kevin Saar lisas 16 silma (+6). Pärnu rünnakuid vedas Boriss Žukov 21 punktiga (+14), Markus Uuskari panustas 19 punkti (+12).

Vastuvõtt oli parem Pärnul – 49% vs 39%, rünnakuid lahendasid edukamalt TalTechi mängijad – 50% vs 46%. Blokiga teenisid Pärnu mehed 16 ja TalTechi mängijad 9 punkti, servijoone taga oli TalTech üle 9 vs 6.

Homme peavad oma seeria avamängu Tartu Bigbank ja Tallinna Selver. Pall pannakse Tartu Ülikooli spordihoones mängu kell 19 ja kohtumisest teeb

scroll to top